Decathlon 18-inch BMX

REF: 8501248

Obsługa posprzedażowa roweru Wipe 500 18" Btwin BMX  - serwis, naprawa, części zamienne

2020

Poznaj najważniejsze informacje dotyczące użytkowania roweru Wipe 50018" Btwin BMX.

Dzięki omówieniu wszelkich istotnych zagadnień związanym z obsługą posprzedażową roweru Wipe 500 18" bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Btwin Wipe 500 18".

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Pierwsze użycie - przygotowanie roweru BMX Wipe 500 18" do jazdy. O czym pamiętać?

Jak wyregulować wysokość siodła w rowerze BMX Wipe 500 18" przed pierwszą jazdą?

Ważne jest, aby dostosować wysokość rury podsiodłowej i kierownicy do budowy ciała dziecka. Ze względów bezpieczeństwa minimalny znak wsunięcia rury podsiodłowej i kierownicy nigdy nie powinien być widoczny (upewnij się, że nie przekraczasz tego minimalnego znaku wsunięcia).  

Na BMX-ie zazwyczaj pedałujesz na stojąco i potrzebujesz jak najwięcej miejsca, aby nie przeszkadzało ci to w wykonywaniu ruchów podczas skoków i trików. Dlatego też siedzisko BMX Btwin Wipe 500 18" jest często obniżone.


WYSOKOŚĆ: Dla bardziej zaangażowanej jazdy, aby ułatwić ponowne uruchomienie i zrealizować swoje pierwsze sztuczki (bunny up, ręczny, bus driver, ...), lepiej ustawić siodełko nisko, aby jeździć na luzie. Jeśli używasz swojego BMX-a tylko do przemieszczania się lub jeśli Twoje dziecko używa go do zabawy z przyjaciółmi, możliwe jest wyższe ustawienie, aby pedałować na siedząco. Możesz oczywiście zmieniać te pozycje według własnego uznania.


BACKING UP
: Podniesienie siedziska BMX-a zwalnia miejsce pomiędzy siedziskiem a kierownicą, co jest przydatne do przekładania nóg przy trikach, ale problematyczne przy wykonywaniu innych trików, które wymagają złapania siedziska między nogami (bus driver).

Adjusting the height of the saddle before your first ride
Jak ustawić kierownicę rowerze Btwin Wipe 500 18" ?

Regulacja kierownicy oznacza wybór właściwej pozycji do poruszania się i jazdy na rowerze BMX Btwin Wipe 500 18" w każdym terenie. Czy Twoje kolana uderzają o kierownicę? To nie jest normalne. Może to być spowodowane złym ustawieniem kierownicy lub tym, że Twój BMX jest dla Ciebie za mały. Istnieją różne rozmiary rowerów BMX dla dzieci, nastolatków i dorosłych.
DO PRZODU CZY DO TYŁU?

Dla BMX-a podstawowym ustawieniem kierownicy jest pozycja równoległa do widelca (lub blisko niego). Stanowi ona dobry kompromis pomiędzy szybkością reakcji a komfortem, a także jest najbardziej uniwersalną pozycją. Zbyt daleko wysunięta do przodu kierownica sprawi, że Twój BMX będzie bardziej nerwowy i niestabilny, co może być niebezpieczne dla dziecka. Ciężar kierowcy na rowerze będzie również rozłożony zbyt daleko do przodu. Ustawienie kierownicy zbyt daleko do tyłu (do siebie) utrudni Ci pedałowanie w pozycji wyprostowanej i utrudni wykonywanie trików! Jednak kierownica ustawiona lekko w kierunku użytkownika w stosunku do osi widelca daje większy komfort jazdy. Jeśli nie wiesz, jak wyregulować kierownicę, weź kilka kluczy imbusowych i ustaw je równolegle do widelca, a następnie przetestuj tę regulację. Następnie można przetestować i przesuwać kierownicę do przodu lub do tyłu, aż do znalezienia idealnej pozycji.


SZEROKOŚĆ

Mimo że szerokość nie jest regulowana, kierownica BMX Wipe 500 18" będzie się przecinać w odpowiednim rozmiarze. Szerokość kierownicy jest mniej więcej równa szerokości ramion. Aby znaleźć odpowiednią szerokość, sięgnij po kierownicę z wyprostowanymi rękami i chwyć je. Masz idealną pozycję dla swoich rąk na kierownicy. Zbyt szeroka kierownica może powodować bóle pleców, natomiast zbyt ciasna kierownica będzie dość niestabilna.
WYSOKOŚĆ

Wysokość nie może być regulowana. Możesz jednak umieścić podkładki dystansowe pod wspornikiem kierownicy, aby podnieść kierownicę i swoją pozycję. Uważaj, wspornik musi dobrze trzymać się na widelcu. Aby podnieść kierownicę, drugim rozwiązaniem jest po prostu zmiana kierownicy... Istnieje wiele rozmiarów dostosowanych do wszystkich przekrojów.

HOW SHOULD YOU SET YOUR BMX HANDLEBARS? 
Jak sprawdzić, czy hamulce typu v-brake w rowerze BMX Wipe 500 18" są prawidłowo wyregulowane

W celu sprawdzenia skuteczności hamulców, przewróć BMX-a na kierownicę. Koła roweru Btwin Wipe 500 18" powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są wciśnięte.

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się nastawnik baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec, co spowoduje mniej ostre hamowanie i odsunie klocki hamulcowe od obręczy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

how to adjust v brakes

Ile powietrza powinienem wpompować do moich opon BMX Wipe 500 18"?

Zalecane ciśnienie w oponach jest zawsze napisane na boku każdej opony rowerowej. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na ścianie bocznej. Dla BMXa Btwin Wipe 500 18" ciśnienie powinno wynosić od 2,5 bara do 4 barów. Zalecamy ciśnienie 3,5 bar.

Może się to różnić w zależności od typu opony. Przyczepność opony jest pod dużą presją, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów i lądowania.

What is the recommended pressure for bmx tyres?
Wsparcie techniczne roweru BMX Btwin Wipe 500 18": serwis, naprawa

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Btwin Wipe 500 18" BMX - 6 msc od daty zakupu

Do roweru BMX Wipe 500 18", jak i do wszystkich rowerów marki Btwin kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru Wipe 100 obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

FAQ Btwin BMX Wipe 500 18"

Jak naprawić przebitą oponę w rowerze BMX Wipe 500 18"

Dzięki naszym prostym instrukcjom, bez trudu poradzisz sobie z samodzielnym usunięciem usterki w oponie rowerowej!
Do naprawy przebitej opony potrzebne są: pompka, pojemnik z wodą, szmatka i zestaw do naprawy dętek.

Instrukcja naprawy przebitej opony rowerowej w rowerze górskim Wipe 500 18" krok po kroku:

- Podnieś ciśnienie w dętce
- Aby zlokalizować przebicie, przepuść dętkę przez wodę
- Po zlokalizowaniu otworu osusz dętkę ściereczką i przejdź do fazy skrobania przy użyciu papieru ściernego znajdującego się w zestawie. Przygotuje to dętkę do klejenia i zapewni maksymalne przyleganie kleju.
- Nałóż klej obficie wokół otworu i odczekaj 3 do 5 minut.
- Umieść łatę na otworze i przytrzymaj ją przez kilka minut.
- Włóż dętkę z powrotem do opony.

Obejrzyj film instruktażowy, w którym jeszcze dokładniej zobrazowaliśmy cały proces naprawy uszkodzonej opony rowerowej.

Jeśli nie posiadasz zestawu naprawczego, możesz go wygodnie kupić online za pośrednictwem naszej strony. Wybierz produkty dedykowane do Twojego roweru!

Wsparcie techniczne roweru BMX Btwin Wipe 500 18": serwis, naprawa

Dźwignia hamulca dotyka kierownicy rower Wipe 500 18" nie hamuje. co należy zrobić?

Jeśli dźwignia hamulca twojego Btwin Wipe 500 18" jest zbyt gąbczasta, bardzo łatwo dotyka kierownicy. Zalecamy regulację napięcia linki hamulca za pomocą regulatora baryłkowego na dźwigni hamulca.

Poluzuj baryłkę i nakrętkę zabezpieczającą, aby wyregulować naprężenie linki tak, aby dźwignia hamulca była pewna, ale nie za twarda.

Lepiej? Po odpowiednim ustawieniu należy dokręcić nakrętkę zabezpieczającą do dźwigni hamulca.

Wsparcie techniczne roweru BMX Btwin Wipe 500 18": serwis, naprawa
Wsparcie techniczne roweru BMX Btwin Wipe 500 18": serwis, naprawa

Części zamienne do roweru BMX Wipe 500 18"

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru górskiego Btwin Wipe 500 18". Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru Wipe 500 18"

Jak dbać o swój rower BMX Wipe 500 18"

Możesz użyć produktu takiego jak "All in One", aby odblokować, wyczyścić, nasmarować i zabezpieczyć BMX-a Wipe 500 18" (dostępny w sklepie Decathlon).

Jest to bardzo praktyczny produkt typu "wszystko w jednym". Aby nasmarować łańcuch w BMX-ie, należy go rozkręcić korbą i spryskać na całej długości. Następnie pozostawić do wyschnięcia na kilka minut. Jeśli łańcuch jest bardzo zabrudzony, należy użyć szczotki i/lub szmatki na całej długości i ponownie spryskać "All In One".

Nasza rada: unikaj kontaktu z klockami hamulcowymi, szczękami hamulcowymi i powierzchnią hamującą felgi.

Regularne stosowanie zapobiega ryzyku korozji.

Lubricating-the-chain-24"-mountain-bike

Wymiana klocków hamulcowych w Btwin Wipe 500 18"

Klocki hamulcowe V-Brake do Wipe 500 18" są dostępne jako części zamienne.
Aby je wymienić, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie.

Jak sprawdzić stan opon roweru BMX Btwin Wipe 500 18"

Opony należy sprawdzać zawsze przed wyjazdem na rower.

Jeśli są pozbawione powietrza, należy sprawdzić, czy nie są przebite. W tym celu należy je maksymalnie nadmuchać.

Jeśli opona w rowerze BMX Wipe 500 18" szybko traci powietrze, trzeba będzie zdjąć koło, a następnie oponę i wymienić lub naprawić dętkę.

Jeżeli opona powoli traci powietrze, należy sprawdzić, czy na jej powierzchni nie znajdują się ostre przedmioty lub odłamki szkła. W takim przypadku należy zdjąć koło, a następnie oponę i wymienić lub naprawić dętkę. Zachowaj ostrożność podczas usuwania ostrego przedmiotu lub odłamka szkła, który spowodował przebicie opony.

Nawet jeśli opony nie są przebite, zalecamy sprawdzenie ciśnienia w oponach (patrz rozdział powyżej).


CZY WIESZ, ŻE? Żywotność gumy zależy od tego, jak jest używana i przechowywana. Jeśli na oponach widać pęknięcia, radzimy wymienić je na nowe.

How to check the condition of your tyres
Czyszczenie roweru BMX Btwin Wipe 500 18"

Jeśli zauważysz, że BMX Wipe 500 18" jest brudny (błoto, deszcz, kurz...), nie wahaj się go wyczyścić, jeśli to konieczne.

Jeśli jest na nim kurz, możesz po prostu użyć suchej szmatki, aby go wyczyścić. Jeśli jest błoto lub inne uporczywe zabrudzenia, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Możesz wyczyścić zabrudzone części roweru (rama, widelec, kierownica, koło).


CZY WIESZ, ŻE?

Stanowczo odradzamy stosowanie myjki wysokociśnieniowej w rowerze dziecięcym: funkcje niektórych elementów (główka ramy, suport itp.) mogą ulec uszkodzeniu i stanowić zagrożenie dla dziecka.

Po zakończeniu, wszystko, co musisz zrobić, to wytrzeć go suchą szmatką, aby uniknąć rdzy. Pamiętaj, aby ponownie nasmarować ruchome części roweru (łańcuch, mechanizm kierowniczy, suport).

Jak przechowywać rower Wipe 500 18"?

Zalecamy przechowywanie roweru Btwin Wipe 500 18" w suchym miejscu.  Należy sprawdzić, czy nie ulega on zawilgoceniu.

Żywotność roweru dziecięcego zależy od sposobu jego użytkowania, konserwacji i przechowywania.

Im bardziej wilgotne i zasolone (powietrze morskie) są warunki, tym bardziej rower dziecięcy będzie podatny na korozję i tym krótszy będzie jego okres użytkowania.

Dlatego ważne jest, aby przechowywać go w czystym i suchym miejscu, w którym nie ma wilgoci.


CZY WIESZ, ŻE? Rowerów z widelcem teleskopowym nie należy wieszać za przednie koło. Wieszaj je za tylne koło. Dzięki temu widelec będzie służył dłużej.

How to store your bike

Akcesoria kompatybilne z rowerem Wipe 500 18"

Instrukcja obsługi roweru Btwin Wipe 500 18"

520 18 INCH BMX WIPE

Nasze zobowiązanie

BTWIN udziela dożywotniej gwarancji na ramę, kierownicę i wspornik kierownicy roweru górskiego (w normalnych warunkach użytkowania).

Gwarancja na pozostałe części wynosi dwa lata.

Jak tylko dziecko zacznie używać roweru, niektóre części będą się nieznacznie ruszać. Z tego powodu oferujemy bezpłatny przegląd Państwa roweru sześć miesięcy po zakupie.