Triban RC520 Flat Bar

Ref: 8543912

ROWER SZOSOWY TRIBAN RC 520 FLATBAR Z HAMULCAMI TARCZOWYMI

2020

Poniżej, dowiesz się wszystkiego na temat użytkowania swojego roweru z Decathlon

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych użytkowników pytania, nasz poradnik konserwacji i kompatybilne akcesoria. Zamów dedykowane części zamienne online i naprawiaj sam z pomocą filmów instruktażowych
W końcu, w razie potrzeby skontaktuj się ze specjalistami na naszych serwisach stacjonarnych lub pobierz instrukcje obsługi

Zapraszamy do korzystania z Support Decathlon!

Montaż

Obejrzyj nasz film instruktażowy, aby dowiedzieć się, jak złożyć rower.

Zachowaj ostrożność podczas montażu wspornika kierownicy. Śruby mocujące kierownicę do wspornika powinny być dokręcone z siłą 6Nm.

Przed rozpoczęciem użytkowania roweru należy przesunąć dźwignię zacisków hamulcowych w dół, aby zbliżyć do siebie klocki hamulcowe.

Triban RC520 FB: support decathlon, naprawa roweru, części zamienne

DARMOWY PRZEGLĄD BEZPIECZEŃSTWA 6MSC

Do wszystkich rowerów marki B'TWIN kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełny darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu, oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na nasze SERWISY!

FAQ

Wymiana pedałów

Twoje pedały są zepsute? Chcesz zmienić pedały na bezzatrzaskowe? Oto nasza rada. Uwaga: proszę zwrócić uwagę, że gwint śruby w lewym pedale jest odwrócony i dlatego pedał przykręca się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Prawy pedał ma standardowy gwint.  Do demontażu pedałów należy użyć odpowiedniego narzędzia, ponieważ do ich odkręcenia potrzebna jest siła.

Wymiana dętki

Jeśli przebijecie dętkę, nasz poradnik pokaże Wam, jak ją wymienić.

Triban RC520 Flat Bar (2020)

Wymiana gripów

Z czasem chwyty ulegają zniszczeniu, dlatego po ich zużyciu należy je wymienić.

Tarcze hamulcowe hałasują

Jeśli tarcza jest głośna: 

- Sprawdź, czy tarcza jest prawidłowo wycentrowana. Aby to zrobić, odkręć koło i ponownie je dokręć.  
- Sprawdź, czy zacisk hamulcowy jest prawidłowo ustawiony. 
- Sprawdź, czy klocki hamulcowe nie są zużyte. 
- Sprawdź napięcie linek hamulcowych.

Rower nie hamule wystarczająco dobrze

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli twoje hamulce nie działają tak dobrze, jak kiedyś:

- Użyj odtłuszczacza, aby wyczyścić tarcze hamulcowe.
- Sprawdź, czy klocki hamulcowe nie są zużyte.
- Sprawdź napięcie linki.

Wymiana linki/pancerza hamulca

Chcesz wymienić linki i/lub pancerze hamulców? Obejrzyj nasz poradnik.

Problem ze zmnianą biegów

Jeśli biegi zaczynają przeskakiwać, należy sprawdzić następujące elementy:

- Zużycie układu napędowego.
- Napięcie linek.

Następnie należy wyregulować przerzutkę.

Hak przerzutki jest wygięty, lub złamanay

Jeśli hak przerzutki jest złamany lub wygięty, należy go wymienić.

Wymiana łańcucha

Oto kilka przydatnych porad, jak prawidłowo wymienić łańcuch.

Wymiana kasety

Czy Twój układ napędowy jest zużyty? Czy musisz zmienić liczbę zębatek w kasecie? Obejrzyj nasz film instruktażowy, aby dowiedzieć się, jak wymienić kasetę. Uwaga: maksymalny rozmiar kasety dla tego roweru to 11 - 34.

Wymiana linki/pancerza przerzutki

Potrzebujesz wymienić linkę przerzutki i/lub pancerz? Obejrzyj nasz poradnik.

Triban RC520 FB: support decathlon, naprawa roweru, części zamienne
Triban RC520 Flat Bar (2020)

Konserwacja

Narzędzia niezbędne w twoim domowym warsztacie

Aby prawidłowo konserwować rower, trzeba mieć odpowiednie narzędzia.

Essential workshop tools
Czyszczenie roweru

Aby prawidłowo wyczyścić rower, należy użyć środka do czyszczenia rowerów, gąbki i szczotki.

Przed zastosowaniem środków czyszczących należy opłukać rower za pomocą węża.

Następnie użyj gąbki i szczotki, aby skutecznie nałożyć kosmetyk.

Należy pozwolić, aby produkt zadziałał przed spłukaniem roweru.

Należy to zrobić w rozsądnej odległości, aby nie uszkodzić części mechanicznych.

Na koniec należy wysuszyć rower suchą, czystą i miękką szmatką.

Triban RC520 Flat Bar (2020)

Jakie ciśnie utrzymywać w oponach roweru szosowego?

1. Co to jest ciśnienie w oponach? - Ciśnienie w oponach rowerowych jest miarą ilości powietrza wpompowanego do opon, wyrażaną w PSI lub barach. PSI (funt na cal kwadratowy) to jednostka ciśnienia wynikająca z działania siły o wartości 1 funta na powierzchnię cala kwadratowego. Z drugiej strony, bar jest metryczną jednostką ciśnienia atmosferycznego na poziomie morza. Prawdopodobnie znasz PSI, jeśli jesteś przyzwyczajony do imperialnego systemu miar, lub bary, jeśli mierzysz rzeczy w systemie metrycznym.
2. Napis na (bocznej) ścianie - Na ścianie bocznej opony powinno znajdować się zalecane ciśnienie w PSI lub barach, wydrukowane lub wytłoczone w gumie po jednej lub drugiej stronie bieżnika opony. Jeśli tekst jest wytłoczony w ścianie bocznej, musisz się dobrze przyjrzeć, ponieważ ma on tendencję do zlewania się z oponą, co może również utrudniać jego odczytanie.
3. Podejmij działania, aby być najlepszym - Ciśnieniomierz zapewni Ci najdokładniejszy pomiar ciśnienia w oponie. Ciśnieniomierzom cyfrowym udało się zdetronizować ciśnieniomierze zegarowe jako najlepsze ciśnieniomierze do opon, ale jeśli naprawdę chcesz osiągnąć bezproblemową perfekcję pomiaru ciśnienia, zaopatrz się w pompkę rowerową z cyfrowym ciśnieniomierzem i złączkami do zaworów Presta i Schrader.
4. Zmniejsz ciśnienie, gdy... masz za dużo powietrza w oponach i zaczynasz mieć wrażenie, że odbijasz się od drogi, zamiast się po niej toczyć. Przepompowane opony mogą również spowodować, że nie docenisz drogi hamowania i stracisz przyczepność, zwłaszcza gdy droga jest mokra. Aby spuścić powietrze z opony, zdejmij nakrętkę zaworu i naciśnij paznokciem na rdzeń zaworu. Uważaj, aby nie spuścić zbyt dużo powietrza z opony, w przeciwnym razie możesz napotkać problemy wymienione w następnym rozdziale.
5. Zbyt miękkie opony sprawią, że będziesz musiał ciężej pracować, aby utrzymać pęd, ponieważ większa część powierzchni opony będzie stykać się z nawierzchnią, co będzie wymagało większego wysiłku, aby utrzymać ją w ruchu. Niskie ciśnienie powoduje również, że opony są bardziej podatne na przebicie i szybciej się zużywają.

Z jaką siłą dokręcić sztycę siodła?

Aby prawidłowo ustawić siodełko, musi ono być pewnie osadzone na swoim miejscu. Luźny wspornik siodła może się zsunąć podczas jazdy na rowerze. Z kolei zbyt mocno dokręcony sztyca grozi jej zgnieceniem i uszkodzeniem roweru.    Najlepszym sposobem na dokręcenie sztycy podsiodłowej jest użycie klucza dynamometrycznego. Zalecamy dokręcenie go z siłą od 6 do 7 Nm.   Należy uważać, aby nie przekroczyć maksymalnej wysokości podanej na sztycy podsiodłowej.

Wymiana opony tubless

Zanim zaczniesz montować opony, upewnij się, że Twoje koła są przygotowane do jazdy bezdętkowej.  Skorzystaj z naszego poradnika dotyczącego montażu opon bezdętkowych.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Aby dowiedzieć się, czy Twoje klocki hamulcowe są zużyte, musisz sprawdzić grubość gumy pozostałej na klocku. Jeśli jest ona zużyta do wskaźnika zużycia (WEAR--LINE), należy wymienić klocki hamulcowe.

When to change your brake pads

Instrukcja obsługi

Nasze zobowiązanie

  • Our commitment

    TRIBAN udziela dożywotniej gwarancji na ramę, kierownicę i wspornik kierownicy (w normalnych warunkach użytkowania). Gwarancja na pozostałe części wynosi dwa lata.   Po rozpoczęciu użytkowania roweru, niektóre elementy mogą się nieco przestawić. Dlatego też w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od daty zakupu oferujemy Państwu bezpłatny przegląd roweru.