Unselected
HYBRID BIKE_20_pouces_decathlon_bleu

Ref: 8487151

ROWER UNIWERSALNY ORIGINAL 120 20" DLA DZIECI

Stworzyliśmy ten uniwersalny rower dla dzieci od 6 do 9 lat (120 do 135 cm) na codzienne przejażdżki po drogach asfaltowych lub gruntowych.

Chcesz jeździć dalej, dłużej... Wyposażyliśmy ten uniwersalny dziecięcy rower 20-calowy w 6 biegów. Dzięki temu umożliwia on łatwą jazdę po nieco bardziej pofałdowanych trasach.

Unselected
Unselected

Pierwsze użycie

Regulacja wysokości siodełka przed pierwszą jazdą

Ważne jest, aby dostosować wysokość rury podsiodłowej i kierownicy do wzrostu dziecka. 
Ze względów bezpieczeństwa znak wskazujący maksymalny punkt wsunięcia rury podsiodłowej lub kierownicy w ramę nie powinien być nigdy widoczny (należy upewnić się, że ani sztyca podsiodłowa, ani kierownica nie wystają poza ten maksymalny poziom wsunięcia). 
Aby określić prawidłową wysokość siodełka, należy posadzić dziecko na rowerze, opierając jedną piętę na pedale i przekręcając korbę w taki sposób, aby pedał znajdował się w najniższym położeniu. 
Wysokość siodełka jest prawidłowa, gdy noga dziecka jest w tej pozycji wyprostowana. Również w pozycji siedzącej należy sprawdzić, czy dziecko może dotknąć palcami stóp podłoża.

Jak sprawdzić, czy hamulce są prawidłowo wyregulowane

Możesz przetestować hamulce w rowerze hybrydowym swojego dziecka, biorąc go za kierownicę i idąc z nim, pociągając za prawą dźwignię, aby przetestować tylny hamulec i za lewą, aby przetestować przedni. Koła powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są zaciśnięte.   

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się regulator baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec i uzyskać mniej ostre hamowanie oraz odsunąć klocki hamulcowe od obręczy.    

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

Adjusting-brakes-children's-hybrid-bike-decathlon

Jakie jest zalecane ciśnienie w oponach do rowerów hybrydowych 20"?

Zalecane ciśnienie jest zawsze podane na ścianie bocznej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na każdej z nich, które może się różnić w zależności od opony.  Możesz sprawdzić, czy w oponach jest wystarczająco dużo powietrza, po prostu sadzając dziecko na siodełku. Przy jego wadze opona powinna się lekko obniżyć.

Unselected

Mam problem

Co robić w przypadku przebicia dętki 

W przypadku przebicia opony należy natychmiast zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć uszkodzenia obręczy.  
Należy odwrócić rower do góry nogami i postawić go na ziemi na siodełku i kierownicy. Zwolnić hamulce, aby umożliwić wyciągnięcie koła. Ścisnąć razem zaciski hamulców typu V-brake i zwolnić zacisk z obudowy.  W przypadku przedniego koła należy zdjąć je z widelca, a następnie wymienić dętkę (patrz film instruktażowy). 
W przypadku koła tylnego, ustawić przerzutkę na najmniejszej zębatce. Odkręcić i zdjąć koło, a następnie wymienić dętkę (patrz film instruktażowy).   
W ostateczności można zawsze użyć sprayu do naprawy przebić, jednak nie zadziała on, jeśli dętka jest rozerwana.

Changing an inner tube on a child's bike

Biegi nie zmieniają się płynnie. co można zrobić?

Jeśli zmiana biegów jest trudna, oznacza to, że przerzutka tylna nie jest prawidłowo ustawiona względem trybów.    Sprawdź linkę i pancerze: Jeśli końcówki pancerzy są nie na swoim miejscu, mogą blokować linkę przerzutki i utrudniać zmianę biegów. Wystarczy wsunąć je z powrotem do środka obudowy. 
Jeśli przerzutka nie porusza się nawet po włączeniu i wyłączeniu manetki, oznacza to prawdopodobnie, że linka i jej pancerze uległy zatarciu. Konieczna będzie wymiana linki i pancerzy.
Możliwe także, że hak przerzutki został wygięty lub uszkodzony. Powoduje to niemożność zmiany biegów. Radzimy oddać rower do serwisu w najbliższym sklepie Decathlon i zlecić wyprostowanie haka.
Możliwe jest również, że przerzutka jest rozregulowana. W takim przypadku należy położyć rower do góry nogami na siodełku i kierownicy oraz przekręcić korbą (a najlepiej postawić go na stojaku rowerowym, jeśli jest taka możliwość). Uruchomić manetkę, aby przełożyć łańcuch na najmniejszą zębatkę. Regulator baryłkowy znajduje się z tyłu przerzutki. Służy do dokręcania i luzowania linki przerzutki, odpowiednio przesuwając przerzutkę w górę lub w dół. Baryłkę należy regulować do momentu prawidłowego przełączania biegów.

Moja dźwignia hamulca zbyt łatwo dotyka kierownicy przed hamowaniem

Jeśli dźwignia hamulca jest zbyt luźna, zbyt miękka lub zbyt łatwo dotyka kierownicy, wyreguluj napięcie linki hamulca za pomocą pokrętła na dźwigni hamulca, jak pokazano na poniższym filmie.

Odkręcaj pokrętło i nakrętkę kontrującą, aż uzyskasz prawidłowe napięcie linki dla pewnego, ale niezbyt twardego działania dźwigni hamulca.

Po znalezieniu żądanego naprężenia, przykręć nakrętkę blokującą do dźwigni hamulca, aby zablokować regulację.

Unselected
Original 20" 120 hybrid bike blue

Darmowy przegląd bezpieczeństwa 6msc

Do wszystkich rowerów marki B'TWIN kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełny darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu, oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na nasze SERWISY!

Unselected

Akcesoria kompatybilne

Błotniki

Zobacz nasze dedykowane błotniki do tego roweru

_20_" mudguard
Stopka

Sprawdź nasze dedykowane stopki 

bequille_velo_enfant
Montaż stopki

Sprawdź schemat obok

fit-stand
Torba na kierownicę

Sprawdź naszą dedykowaną torbę

bike-bag-blue
Unselected

Konserwacja

Smarowanie łańcucha w rowerze dziecięcym

Możesz użyć produktu " all-in-one" (dostępny w sklepach Decathlon), aby odblokować, wyczyścić, nasmarować i zabezpieczyć rower Twojego dziecka. Jest to bardzo poręczny produkt!
Aby nasmarować łańcuch, przekręć korbę i "rozpyl" preparat na całej jego długości.  Następnie pozostaw na kilka minut do wyschnięcia. Jeśli łańcuch jest bardzo brudny, wyczyść go szczotką lub szmatką i ponownie spryskaj produktem "all-in-one".
Nasza rada: unikaj kontaktu z klockami hamulcowymi i obszarem hamowania na obręczach kół.
Chroń swój rower: Stosuj regularnie "all-in-one", aby zapobiec pojawieniu się rdzy.

Lubricating-the-chain-20"-hybrid-bike

Mycie roweru hybrydowego twojego dziecka

Jeśli zauważysz, że rower Twojego dziecka jest brudny po kilku jazdach (błoto, deszcz, kurz itp.), warto poświęcić kilka minut, aby w razie potrzeby doprowadzić go do porządku.   
Jeśli jest pokryty kurzem, wystarczy wyczyścić go suchą szmatką
Jeśli jest pokryty błotem lub innymi zabrudzeniami, których trudniej się pozbyć, można go wyczyścić za pomocą wiadra z gorącą wodą, gąbki (lub szmatki) i płynu do mycia rowerów lub szamponu. Możesz wyczyścić takie części jak rama, widelec, kierownica i koła).   

CZY WIESZ, ŻE?   Zdecydowanie zalecamy, aby do czyszczenia roweru dziecięcego nie używać węża ciśnieniowego: Może to uszkodzić funkcje elementów takich jak łożyska kół czy sterów i suport a przez to narazić Twoje dziecko na niebezpieczeństwo.
Po zakończeniu mycia roweru wystarczy wytrzeć go suchą szmatką, aby zapobiec pojawieniu się rdzy. Na części ruchome (łańcuch, główka ramy, suport) należy nałożyć świeży smar.

Wymiana klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe V-Brake są dostępne jako części zamienne.

Aby je wymienić, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie.

Original 20" 120 hybrid bike blue

Jak sprawdzić stan opon

Opony należy sprawdzać zawsze przed wyjazdem na rower.  
Jeśli są bez powietrza, należy sprawdzić, czy nie są przebite. W tym celu należy je maksymalnie napompować. Jeśli opona przebija się szybko, należy zdjąć koło, a następnie oponę i wymienić lub naprawić dętkę.  Jeżeli opona przebija się powoli, należy sprawdzić, czy na jej powierzchni nie ma ostrych przedmiotów lub odłamków szkła. W takim przypadku należy zdjąć koło, a następnie oponę i wymienić lub naprawić dętkę. Zachowaj ostrożność podczas usuwania ostrego przedmiotu lub odłamka szkła, który spowodował przebicie opony.    
Nawet jeżeli opony nie są przebite, zalecamy sprawdzenie ciśnienia w oponach (patrz rozdział powyżej).   
CZY WIESZ, ŻE? Żywotność gumy zależy od tego, jak jest używana i przechowywana. Jeśli na oponach widać pęknięcia, radzimy wymienić je na nowe.

Jak przechowywać rower

Zalecamy przechowywanie roweru w suchym miejscu.  
Należy sprawdzić, czy nie ulega on zawilgoceniu. Żywotność roweru dziecięcego zależy od sposobu jego użytkowania, konserwacji i przechowywania. Im bardziej wilgotne i zasolone (powietrze morskie) są warunki, tym bardziej rower dziecięcy będzie podatny na korozję i tym krótszy będzie jego okres użytkowania.   Dlatego ważne jest, aby przechowywać go w czystym i suchym miejscu, w którym nie ma wilgoci.  
CZY WIESZ, ŻE? Rowerów z widelcem teleskopowym nie należy wieszać za przednie koło. Wieszaj je za tylne koło. Dzięki temu widelec będzie służył dłużej.

Unselected
Original 20" 120 hybrid bike blue
Unselected

Instrukcja obsługi

  • Original 20" 120 hybrid bike blue

    Aby pobrać instrukcję, kliknij poniżej