tilt 900 folding bike

Ref: 8517446

ROWER SKŁADANY TILT 900

2020

Jeśli szukasz wydajności i sprawności bez kompromisów w codziennych podróżach, wygodny, przenośny Tilt 900 jest właśnie tym, czego potrzebujesz.
Dzięki 9 prędkościom i lekkiej aluminiowej konstrukcji, Tilt 900 jest najbardziej efektywnym i komfortowym rowerem w ofercie Tilt. Idealny do łączenia jazdy rowerem i transportu publicznego w jedną podróż.

Pierwsze użycie

Właściwe ciśnienie w oponach

Zalecane ciśnienie w oponach wynosi od 3,5 bara (komfort) do 4,5 bara (osiągi). Pompka nożna z manometrem ułatwia sprawdzenie ciśnienia podczas pompowania opon. Jeśli go nie masz, sprawdź ciśnienie w oponach, ściskając je między dwoma palcami. Opona powinna być twarda, a jednocześnie lekko się poddawać po naciśnięciu. Im twardsza opona, tym szybsza i lżejsza jazda, ale tym bardziej odczujesz nierówności na drodze. Z drugiej strony, jazda z niedopompowanymi oponami grozi uszkodzeniem felg i zwiększa ryzyko przebicia opony.

WAŻNE: Napompowanie opon do co najmniej 3,5 bara zapewnia lepszą odporność na przebicie i dobrą równowagę między komfortem a osiągami.

Zalecamy ponowne pompowanie opon co miesiąc.

Tilt 900
Jak zwiększyć swoją widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy

Ten rower posiada zaczep z przodu, który jest kompatybilny z naszymi lampkami Vioo Clip, dostępnymi we wszystkich sklepach Decathlon.

Tilt 900

Mam problem

Twoje biegi nie zmieniają się prawidłowo

Może być kilka powodów, dla których Twoje biegi nie zmieniają się płynnie lub prawidłowo.
1- Sprawdź, czy hak przerzutki nie jest wygięty.

Wygięty hak powoduje, że przerzutka nie jest wyosiowana i dlatego nie może działać prawidłowo. Stojąc za rowerem, należy sprawdzić ustawienie przerzutki. Jeżeli hak jest wygięty, należy udać się do najbliższego serwisu Decathlon, gdzie uzyskają Państwo pomoc w wyprostowaniu haka przerzutki.

2- Sprawdź położenie końcówek pancerzy linki (końcówki). Nieprawidłowo ustawione końcówki pancerzy mogą utrudniać zaciąganie linki przerzutki i w konsekwencji powodować nieprawidłową zmianę przełożeń.

Przy przerzutce tylnej są dwa miejsca, w których należy sprawdzić położenie końcówek linki.

- Jeśli któraś z zaślepek jest nieprawidłowo umieszczona, należy umieścić ją z powrotem na swoim miejscu.


3- Mogło dojść do zatarcia linki i/lub pancerza.
Jeżeli w szczególności masz trudności ze zmianą biegów na najmniejsze tryby (najwyższa prędkość, ponieważ biegi są ponumerowane od największego do najmniejszego) lub przerzutka nie porusza się nawet po naciśnięciu dźwigni zmiany biegów, to prawie na pewno doszło do zatarcia linki i/lub pancerza.
W takim przypadku należy wymienić linkę i pancerz. W tym celu można zwrócić się do najbliższego serwisu Decathlon lub wymienić je we własnym zakresie. Jeżeli regularnie jeździsz rowerem składanym po mokrych lub błotnistych nawierzchniach lub jeżeli regularnie myjesz rower Hoptown 320 dużą ilością wody, linki i pancerze należy wymieniać częściej.

4- Przerzutka może wymagać regulacji.
Ze względu na wszystkie opisane powyżej przyczyny może zaistnieć konieczność wyregulowania przerzutek.
Aby wykonać tę czynność samodzielnie, należy postępować zgodnie z poniższym poradnikiem. Możesz również odwiedzić lokalny serwis Decathlon, gdzie nasi technicy wykonają tę czynność za Ciebie.

Tilt 900
Co robić, gdy siodło się obniży

Zobacz film obok

What should I do if the saddle goes down?

Tilt 900

Instrukcja i certyfikat zgodności