bike_16_pouces_rose_decathlon

Ref: 8379366

Obsługa posprzedażowa roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500 16" - serwis, naprawa, części zamienne

2020

Poznaj najważniejsze kwestie informacje dotyczące użytkowania roweru dziecięcego Btwin 16" Doctogirl 500.

Dzięki informacjom związanym z obsługą posprzedażową roweru Doctogirl 500 bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru B'twin Doctogirl

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Pierwsze użycie roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500

Sprawdzenie wysokości siodełka i kierownicy przed pierwszą jazdą rowerem B'twin Doctogirl 500

Przed pierwszą jazdą rowerem B'twin Doctogirl 500 ważne jest, aby dostosować wysokość siodełka i kierownicy do dziecka. Ze względów bezpieczeństwa znak minimalnego wsunięcia na sztycy podsiodłowej i kierownicy nigdy nie powinien być widoczny (upewnij się, że znak ten nigdy nie jest przekroczony).

Aby sprawdzić prawidłową wysokość siodełka, siedząc na siodełku, obie stopy dziecka powinny dotykać podłoża.
Prawidłowo ustawione siodełko powinno umożliwiać dziecku łatwe wsiadanie i zsiadanie z roweru oraz zapobiegać nadmiernemu podnoszeniu się kolan podczas pedałowania.

Obsługa posprzedażowa roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500 naprawa

Jak sprawdzić, czy hamulce typu v-brake w rowerze Doctogirl 500 są prawidłowo wyregulowane

Możesz sprawdzić hamulce w rowerze swojego dziecka, biorąc go za kierownicę i pociągając za prawą dźwignię, aby sprawdzić tylny hamulec, oraz za lewą, aby sprawdzić przedni. Koła powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są wciśnięte.

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się nastawnik baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec, co spowoduje mniej ostre hamowanie i odsunie klocki hamulcowe od obręczy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

comment_regler_freins_velo_enfant

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony w rowerze Btwin Doctogirl 500 16"?

Zalecane ciśnienie jest zawsze napisane na boku każdej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na boku opony. Ciśnienie to może się różnić w zależności od opony.

Aby sprawdzić, czy opona jest prawidłowo napompowana, wystarczy ścisnąć ją między palcami: powinna być twarda, a jednocześnie lekko uginać się pod palcami.

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony 16"?
Demontaż kółek bocznych w rowerze dziecięcym Doctogirl 500

Zdejmowanie kółek bocznych w rowerze Doctogirl 500 16" jest bardzo proste!

Wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne z każdej strony roweru. Nie potrzeba żadnych narzędzi: wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne ręcznie, przekręcając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie zdejmij kółka boczne z każdej strony.

I gotowe!

Obsługa posprzedażowa roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500 naprawa

Obsługa posprzedażowa roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500 naprawa

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Btwin Doctogirl 500 - 6 msc od daty zakupu

Do roweru Doctogirl 500, jak i do wszystkich rowerów marki Btwin kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru Doctogirl 500 obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

FAQ Btwin Doctogirl 500

Demontaż i ponowny montaż osłony mechanizmu napędowego roweru Doctogirl 500 w celu wymiany dętki

Dlaczego warto zdjąć osłonę łańcucha z roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500 ? Jest to konieczne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do tylnego koła, na przykład w celu wymiany dętki.

TYLNE KOŁO:
KROK 1: Stań twarzą do prawej strony roweru. Za pomocą klucza 15 mm odkręć prawy pedał (obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara).
Zrób to samo z drugiej strony: stań twarzą do lewej strony roweru i za pomocą klucza 15mm odkręć lewy pedał (obracając w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara).
KROK 2: Za pomocą płaskiego śrubokręta zdejmij pierścień gumowy znajdujący się nad osłoną łańcucha, a następnie przesuń go w górę sztycy podsiodłowej. Możesz zahaczyć go o kołnierz obejmy podsiodłowej, aby zapobiec jego zsunięciu.
Następnie usuń drugi pierścień znajdujący się pod osłoną łańcucha.
KROK 3: Odkręć nakrętkę osłony łańcucha (umieszczoną na osi tylnego koła) za pomocą klucza 15mm, po każdej stronie koła.
Następnie zdejmij płaską podkładkę. Postaraj się ustawić korbę przodem do kierunku jazdy (patrz zdjęcie), aby mieć łatwiejszy dostęp do osłony łańcucha. Następnie można zdjąć osłonę łańcucha. Aby to zrobić, chwyć za tylną część osłony łańcucha i zdejmij ją całkowicie.   To samo zrób z drugiej strony.
KROK 4: Odkręć nakrętkę koła za pomocą klucza 14mm. Następnie zdejmij nakrętkę i podkładkę rowkową (podkładka rowkowa ma rowki na górze).
KROK 5: Przesuń tylne koło do przodu, aby poluzować łańcuch. Następnie zdejmij łańcuch. Zdejmij koło z jego pozycji pociągając je do tyłu. (pamiętaj, że pozostaje ono przymocowane do roweru poprzez hamulec bębnowy). Zdjąć płaską podkładkę z prawej strony.
OPONA I DĘTKA SĄ TERAZ DOSTĘPNE!
Teraz mogą Państwo wymienić oponę lub naprawić przebitą dętkę.

Removing and reassembling the B'Twin chainguard

KIDS' BIKES - B'Twin Kids - 16" 500 Docto Girl

Części zamienne do roweru Btwin Doctogirl 500

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru dziecięcego Btwin Doctogirl 500. Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru dziecięcego Doctogirl 500 16"

Czyszczenie i smarowanie łańcucha w rowerze Doctogirl 500 16"

Możesz użyć produktu all in one do poluzowania, czyszczenia, smarowania i ochrony łańcucha w rowerze dziecięcym Btwin Doctogirl 500 (produkt dostępny w sklepach Decathlon).

Jest to bardzo praktyczny produkt. Aby nasmarować łańcuch, należy obrócić go za pomocą pedału i spryskać wzdłuż jego długości.  Pozostawić do wyschnięcia.

comment_nettoyer_la_chaine_du_velo_enfant

Mycie roweru dziecięcego Btwin Doctogirl

Jeżeli po kilku jazdach zauważą Państwo, że rower Btwin Doctogirl 500 jest brudny (błoto, deszcz, kurz itp.), należy go dobrze wyczyścić.  Jeśli jest to kurz: wystarczy wyczyścić go suchą szmatką. Jeśli błoto lub inne zabrudzenia są bardziej uporczywe, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Następnie można wyczyścić zabrudzone części roweru (ramę, widelec, kierownicę, koła).

CZY WIESZ, ŻE?   Unikaj spryskiwania roweru wężem: niektóre elementy nie będą tego tolerować!   Po zakończeniu wystarczy wytrzeć rower do sucha szmatką, aby zapobiec rdzewieniu.
Przy okazji sprawdź dokręcenie zacisków i kół: czy są wystarczająco mocno dokręcone? Jeśli nie, dokręć je za pomocą klucza.

Mycie roweru dziecięcego
Czyszczenie chwytów w rowerze dziecięcym Doctogirl 500

Myć wilgotną ściereczką i mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć suchą ściereczką!

Czyszczenie chwytów w rowerze
Przechowywanie roweru dziecięcego B'twin Doctogirl 500

Zalecamy przechowywanie roweru 16" w suchym miejscu.  Ważne jest, aby zapewnić, że pozostanie on suchy.

Przechowywanie roweru

Instrukcja obsługi roweru Btwin Doctogirl 500