BMX decathlon

REF: 8517229, 8501242

Obsługa posprzedażowa roweru Btwin Wipe 520 BMX  - serwis, naprawa, części zamienne

2020

Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące użytkowania roweru Wipe 520 BMX.

Dzięki omówieniu wszelkich istotnych zagadnień związanych z obsługą posprzedażową roweru Wipe 520 bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Btwin Wipe 520.

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Pierwsze użycie - przygotowanie roweru Btwin Wipe 520 do jazdy. O czym pamiętać?

Jak wyregulować wysokość siodła w rowerze Btwin Wipe 520 przed pierwszą jazdą?

Ważne jest, aby dostosować wysokość rury podsiodłowej i kierownicy do budowy ciała dziecka. Ze względów bezpieczeństwa minimalny znak wsunięcia rury podsiodłowej i kierownicy nigdy nie powinien być widoczny (upewnij się, że nie przekraczasz tego minimalnego znaku wsunięcia).  

Na BMX-ie zazwyczaj pedałujesz na stojąco i potrzebujesz jak najwięcej miejsca, aby nie przeszkadzało ci to w wykonywaniu ruchów podczas skoków i trików. Dlatego też siedzisko Btwin Wipe 520 jest często obniżone.


WYSOKOŚĆ: Dla bardziej zaangażowanej jazdy, aby ułatwić ponowne uruchomienie i zrealizować swoje pierwsze sztuczki (bunny up, ręczny, bus driver, ...), lepiej ustawić siodełko nisko, aby jeździć na luzie. Jeśli używasz swojego BMX-a tylko do przemieszczania się lub jeśli Twoje dziecko używa go do zabawy z przyjaciółmi, możliwe jest wyższe ustawienie, aby pedałować na siedząco. Możesz oczywiście zmieniać te pozycje według własnego uznania.


BACKING UP: Podniesienie siedziska BMX-a zwalnia miejsce pomiędzy siedziskiem a kierownicą, co jest przydatne do przekładania nóg przy trikach, ale problematyczne przy wykonywaniu innych trików, które wymagają złapania siedziska między nogami (bus driver).

Jak wyregulować wysokość siodła przed pierwszą jazdą?
Jak ustawić kierownicę rowerze Wipe 520 BMX ?

Regulacja kierownicy oznacza wybór właściwej pozycji do poruszania się i jazdy na rowerze BMX Btwin Wipe 520 w każdym terenie. Czy Twoje kolana uderzają o kierownicę? To nie jest normalne. Może to być spowodowane złym ustawieniem kierownicy lub tym, że Twój BMX jest dla Ciebie za mały. Istnieją różne rozmiary rowerów BMX dla dzieci, nastolatków i dorosłych.
DO PRZODU CZY DO TYŁU?

Dla BMX-a podstawowym ustawieniem kierownicy jest pozycja równoległa do widelca (lub blisko niego). Stanowi ona dobry kompromis pomiędzy szybkością reakcji a komfortem, a także jest najbardziej uniwersalną pozycją. Zbyt daleko wysunięta do przodu kierownica sprawi, że Twój BMX będzie bardziej nerwowy i niestabilny, co może być niebezpieczne dla dziecka. Ciężar kierowcy na rowerze będzie również rozłożony zbyt daleko do przodu. Ustawienie kierownicy zbyt daleko do tyłu (do siebie) utrudni Ci pedałowanie w pozycji wyprostowanej i utrudni wykonywanie trików! Jednak kierownica ustawiona lekko w kierunku użytkownika w stosunku do osi widelca daje większy komfort jazdy. Jeśli nie wiesz, jak wyregulować kierownicę, weź kilka kluczy imbusowych i ustaw je równolegle do widelca, a następnie przetestuj tę regulację. Następnie można przetestować i przesuwać kierownicę do przodu lub do tyłu, aż do znalezienia idealnej pozycji.


SZEROKOŚĆ

Mimo że szerokość nie jest regulowana, kierownica Wipe 520 będzie się przecinać w odpowiednim rozmiarze. Szerokość kierownicy jest mniej więcej równa szerokości ramion. Aby znaleźć odpowiednią szerokość, sięgnij po kierownicę z wyprostowanymi rękami i chwyć je. Masz idealną pozycję dla swoich rąk na kierownicy. Zbyt szeroka kierownica może powodować bóle pleców, natomiast zbyt ciasna kierownica będzie dość niestabilna.
WYSOKOŚĆ

Wysokość nie może być regulowana. Możesz jednak umieścić podkładki dystansowe pod wspornikiem kierownicy, aby podnieść kierownicę i swoją pozycję. Uważaj, wspornik musi dobrze trzymać się na widelcu. Aby podnieść kierownicę, drugim rozwiązaniem jest po prostu zmiana kierownicy... Istnieje wiele rozmiarów dostosowanych do wszystkich przekrojów.

Jak ustawić kierownicę bmx ?
Jak sprawdzić, czy hamulce typu v-brake w rowerze Btwin Wipe 520 są prawidłowo wyregulowane

W celu sprawdzenia skuteczności hamulców, przewróć rower Btwin Wipe 520 na kierownicę. Koła roweru powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są wciśnięte.

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się nastawnik baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec, co spowoduje mniej ostre hamowanie i odsunie klocki hamulcowe od obręczy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

comment regler freins v brake

Ile powietrza powinienem wpompować do moich opon Wipe 520?

Zalecane ciśnienie w oponach jest zawsze napisane na boku każdej opony rowerowej. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na ścianie bocznej. Dla BMXa Wipe 520 ciśnienie powinno wynosić od 2,5 bara do 4 barów. Zalecamy ciśnienie 3,5 bar.

Może się to różnić w zależności od typu opony. Przyczepność opony jest pod dużą presją, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów i lądowania.

Ile powietrza powinienem wpompować do moich opon bmx?
Wsparcie techniczne Roweru BMX Wipe 520: części zamienne, konserwacja

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Wipe 520 Btwin - 6 msc od daty zakupu

Do roweru Btwin Wipe 520 BMX, jak i do wszystkich rowerów marki Btwin kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru Wipe 100 obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

FAQ Btwin Wipe 520 BMX

Jak naprawić przebitą oponę w rowerze BMX Wipe 520

Dzięki naszym prostym instrukcjom, bez trudu poradzisz sobie z samodzielnym usunięciem usterki w oponie rowerowej!
Do naprawy przebitej opony potrzebne są: pompka, pojemnik z wodą, szmatka i zestaw do naprawy dętek.

Instrukcja naprawy przebitej opony rowerowej w rowerze górskim Wipe 520 krok po kroku:

- Podnieś ciśnienie w dętce
- Aby zlokalizować przebicie, przepuść dętkę przez wodę
- Po zlokalizowaniu otworu osusz dętkę ściereczką i przejdź do fazy skrobania przy użyciu papieru ściernego znajdującego się w zestawie. Przygotuje to dętkę do klejenia i zapewni maksymalne przyleganie kleju.
- Nałóż klej obficie wokół otworu i odczekaj 3 do 5 minut.
- Umieść łatę na otworze i przytrzymaj ją przez kilka minut.
- Włóż dętkę z powrotem do opony.

Obejrzyj film instruktażowy, w którym jeszcze dokładniej zobrazowaliśmy cały proces naprawy uszkodzonej opony rowerowej.

Jeśli nie posiadasz zestawu naprawczego, możesz go wygodnie kupić online za pośrednictwem naszej strony. Wybierz produkty dedykowane do Twojego roweru!

Wsparcie techniczne Roweru BMX Wipe 520: części zamienne, konserwacja

Dźwignia hamulca dotyka kierownicy a BMX Wipe 520 nie hamuje. Co należy zrobić?

Jeśli dźwignia hamulca twojego BMX Wipe 520 jest zbyt gąbczasta, bardzo łatwo dotyka kierownicy. Zalecamy regulację napięcia linki hamulca za pomocą regulatora baryłkowego na dźwigni hamulca.

Poluzuj baryłkę i nakrętkę zabezpieczającą, aby wyregulować naprężenie linki tak, aby dźwignia hamulca była pewna, ale nie za twarda.

Lepiej? Po odpowiednim ustawieniu należy dokręcić nakrętkę zabezpieczającą do dźwigni hamulca.

Wsparcie techniczne Roweru BMX Wipe 520: części zamienne, konserwacja
BMX Wipe 520 20 pouces

Części zamienne do roweru Wipe 520 Btwin

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru górskiego Btwin Wipe 520. Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru Wipe 520 BMX

Jak dbać o swój rower Wipe 520 BMX

Możesz użyć produktu takiego jak "All in One", aby odblokować, wyczyścić, nasmarować i zabezpieczyć BMX Wipe 520 (dostępny w sklepie Decathlon).

Jest to bardzo praktyczny produkt typu "wszystko w jednym". Aby nasmarować łańcuch w BMX-ie, należy go rozkręcić korbą i spryskać na całej długości. Następnie pozostawić do wyschnięcia na kilka minut. Jeśli łańcuch jest bardzo zabrudzony, należy użyć szczotki i/lub szmatki na całej długości i ponownie spryskać "All In One".

Nasza rada: unikaj kontaktu z klockami hamulcowymi, szczękami hamulcowymi i powierzchnią hamującą felgi.

Regularne stosowanie zapobiega ryzyku korozji.

Comment-graisser-la-chaine-du-VTT-24-pouces

Wymiana klocków hamulcowych w Btwin Wipe 520

Klocki hamulcowe V-Brake do Wipe 520 są dostępne jako części zamienne.
Aby je wymienić, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie.

Jak sprawdzić stan opon roweru BMX Wipe 520

Przed każdą jazdą należy sprawdzić stan opon roweru Wipe 520.

Jeśli są zupełnie pozbawione powietrza, należy sprawdzić, czy nie są przebite. W tym celu należy je jak najmocniej napompować. Jeśli opona szybko się opróżnia, należy zdjąć koło i rozebrać oponę, aby wymienić lub naprawić dętkę.

Jeśli opona opróżnia się powoli, należy sprawdzić, czy na jej powierzchni nie ma kolców lub kawałków szkła. Następnie należy zdjąć koło i oponę w celu wymiany lub naprawy dętki, uważając, aby usunąć z opony kolec lub kawałek szkła.

WSKAZÓWKA: Aby łatwiej zidentyfikować miejsce przebicia dętki, należy ją ponownie napompować za pomocą pompki i zanurzyć w wodzie (w zlewie, umywalce, wannie, ...). Obracając, aby przejść stopniowo wszystkie części w wodzie, można zauważyć pojawienie się pęcherzyków w miejscu przebicia.


CZY WIESZ, ŻE? Żywotność gumy zależy również od warunków jej użytkowania i przechowywania. Jeśli podczas kontroli opony widoczne są pęknięcia, radzimy wymienić ją na nową.

Jak sprawdzić stan opon?
Czyszczenie roweru BMX Btwin Wipe 520

Jeśli zauważysz, że BMX Wipe 520 jest brudny (błoto, deszcz, kurz...), nie wahaj się go wyczyścić, jeśli to konieczne.

Jeśli jest na nim kurz, możesz po prostu użyć suchej szmatki, aby go wyczyścić. Jeśli jest błoto lub inne uporczywe zabrudzenia, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Możesz wyczyścić zabrudzone części roweru (rama, widelec, kierownica, koło).


CZY WIESZ, ŻE?

Stanowczo odradzamy stosowanie myjki wysokociśnieniowej w rowerze dziecięcym: funkcje niektórych elementów (główka ramy, suport itp.) mogą ulec uszkodzeniu i stanowić zagrożenie dla dziecka.

Po zakończeniu, wszystko, co musisz zrobić, to wytrzeć go suchą szmatką, aby uniknąć rdzy. Pamiętaj, aby ponownie nasmarować ruchome części roweru (łańcuch, mechanizm kierowniczy, suport).

Jak przechowywać rower BMX Wipe 520?

Zalecamy przechowywanie roweru w suchym miejscu.  Należy sprawdzić, czy nie ulega on zawilgoceniu.

Żywotność roweru dziecięcego BMX Wipe 520 zależy od sposobu jego użytkowania, konserwacji i przechowywania.

Im bardziej wilgotne i zasolone (powietrze morskie) są warunki, tym bardziej rower dziecięcy będzie podatny na korozję i tym krótszy będzie jego okres użytkowania.

Dlatego ważne jest, aby przechowywać go w czystym i suchym miejscu, w którym nie ma wilgoci.


CZY WIESZ, ŻE? Rowerów z widelcem teleskopowym nie należy wieszać za przednie koło. Wieszaj je za tylne koło. Dzięki temu widelec będzie służył dłużej.

Jak przechowywać rower?

Akcesoria kompatybilne z rowerem Btwin Wipe 520

Instrukcja obsługi roweru Btwin Wipe 520

BMX Wipe 520 20 pouces

Nasze zobowiazanie

BTWIN udziela dożywotniej gwarancji na ramę, kierownicę i wspornik kierownicy roweru górskiego (w normalnych warunkach użytkowania).

Gwarancja na pozostałe części wynosi dwa lata.

Jak tylko dziecko zacznie używać roweru, niektóre części będą się nieznacznie ruszać. Z tego powodu oferujemy bezpłatny przegląd Państwa roweru sześć miesięcy po zakupie.