bike_14pouces_enfant_decathlon_btwin_bleu

Ref: 8378533

Obsługa posprzedażowa roweru dziecięcego Btwin Arctic 100 14" - serwis, naprawa, części zamienne

2020

Poznaj najważniejsze kwestie informacje dotyczące użytkowania roweru dziecięcego Btwin 14" Arcitic 100.

Dzięki informacjom związanym z obsługą posprzedażową roweru Arcitic 100 bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Btwin Arctic

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Pierwsze użycie roweru dziecięcego Btwin Arctic 500

Sprawdzenie wysokości siodełka i kierownicy przed pierwszą jazdą rowerem Btwin Arctic 500

Przed pierwszą jazdą rowerem Btwin Arctic 500 ważne jest, aby dostosować wysokość siodełka i kierownicy do dziecka. Ze względów bezpieczeństwa znak minimalnego wsunięcia na sztycy podsiodłowej i kierownicy nigdy nie powinien być widoczny (upewnij się, że znak ten nigdy nie jest przekroczony).

Aby sprawdzić prawidłową wysokość siodełka, siedząc na siodełku, obie stopy dziecka powinny dotykać podłoża.
Prawidłowo ustawione siodełko powinno umożliwiać dziecku łatwe wsiadanie i zsiadanie z roweru oraz zapobiegać nadmiernemu podnoszeniu się kolan podczas pedałowania.

Wsparcie techniczne roweru dziecięcego Btwin 100Arctic części zamienne

Podstawowa regulacja hamulców w rowerze Btwin Arctic 100

Trzymając rower Btwin Arctic 14" za kierownicę, prowadzimy go do przodu. Nacisnąć dźwignię hamulca. Po wykonaniu tej czynności tylne koło powinno zatrzymać się w miejscu.

Jeżeli zauważą Państwo, że hamulec nie działa prawidłowo, proszę spróbować następujących czynności: Przed dźwignią hamulca znajduje się pokrętło regulacyjne. Widoczne są na nim znaki "+" i "-". Przekręcenie pokrętła w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (w stronę "+") powoduje zaciśnięcie hamulca (= silniejsze hamowanie). Obrócenie pokrętła regulacyjnego w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (w stronę "-") powoduje poluzowanie hamulca (= słabsze hamowanie).

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy hamulce są prawidłowo wyregulowane.

comment_regler_freins_velo_enfant

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony w rowerze Btwin Arctic 100 14"?

Zalecane ciśnienie jest zawsze napisane na boku każdej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na boku opony roweru Arctic 100. Ciśnienie to może się różnić w zależności od opony.

Aby sprawdzić, czy opona jest prawidłowo napompowana, wystarczy ścisnąć ją między palcami: powinna być twarda, a jednocześnie lekko uginać się pod palcami.

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony 14"?
Demontaż kółek bocznych w rowerze dziecięcym Arctic 100

Zdejmowanie kółek bocznych w rowerze Arctic 100 14" jest bardzo proste!

Wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne z każdej strony roweru. Nie potrzeba żadnych narzędzi: wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne ręcznie, przekręcając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie zdejmij kółka boczne z każdej strony.

I gotowe!

comment_retirer_les_petites_roues_du_velo

Wsparcie techniczne roweru dziecięcego Btwin 100Arctic części zamienne

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Btwin Arctic 100 - 6 msc od daty zakupu

Do roweru Arctic 100, jak i do wszystkich rowerów marki Btwin kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru Arctic 100 obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

FAQ Btwin Arctic 500

Demontaż i ponowny montaż osłony mechanizmu napędowego roweru Arctic 100 w celu wymiany dętki

Dlaczego warto zdjąć osłonę łańcucha z roweru dziecięcego Btwin Arctic 100 ? Jest to konieczne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do tylnego koła, na przykład w celu wymiany dętki 14".

TYLNE KOŁO:
KROK 1: Stań twarzą do prawej strony roweru. Za pomocą klucza 15 mm odkręć prawy pedał (obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara).
Zrób to samo z drugiej strony: stań twarzą do lewej strony roweru i za pomocą klucza 15mm odkręć lewy pedał (obracając w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara).
KROK 2: Za pomocą płaskiego śrubokręta zdejmij pierścień gumowy znajdujący się nad osłoną łańcucha, a następnie przesuń go w górę sztycy podsiodłowej. Możesz zahaczyć go o kołnierz obejmy podsiodłowej, aby zapobiec jego zsunięciu.
Następnie usuń drugi pierścień znajdujący się pod osłoną łańcucha.
KROK 3: Odkręć nakrętkę osłony łańcucha (umieszczoną na osi tylnego koła) za pomocą klucza 15mm, po każdej stronie koła.
Następnie zdejmij płaską podkładkę. Postaraj się ustawić korbę przodem do kierunku jazdy (patrz zdjęcie), aby mieć łatwiejszy dostęp do osłony łańcucha. Następnie można zdjąć osłonę łańcucha. Aby to zrobić, chwyć za tylną część osłony łańcucha i zdejmij ją całkowicie.   To samo zrób z drugiej strony.
KROK 4: Odkręć nakrętkę koła za pomocą klucza 14mm. Następnie zdejmij nakrętkę i podkładkę rowkową (podkładka rowkowa ma rowki na górze).
KROK 5: Przesuń tylne koło do przodu, aby poluzować łańcuch. Następnie zdejmij łańcuch. Zdejmij koło z jego pozycji pociągając je do tyłu. (pamiętaj, że pozostaje ono przymocowane do roweru poprzez hamulec bębnowy). Zdjąć płaską podkładkę z prawej strony.
OPONA I DĘTKA SĄ TERAZ DOSTĘPNE!
Teraz mogą Państwo wymienić oponę lub naprawić przebitą dętkę.

Removing and reassembling the chainguard

KIDS' BIKE - B'TWIN Kids' - 14" 100 Arctic

Części zamienne do roweru Btwin Arctic 100

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru dziecięcego Btwin Arctic 100. Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru dziecięcego Arctic 100 14"

Czyszczenie i smarowanie łańcucha w rowerze Arctic 100 14"

Możesz użyć produktu all in one do poluzowania, czyszczenia, smarowania i ochrony łańcucha w rowerze dziecięcym Btwin Arctic 100 (produkt dostępny w sklepach Decathlon).

Jest to bardzo praktyczny produkt. Aby nasmarować łańcuch, należy obrócić go za pomocą pedału i spryskać wzdłuż jego długości.  Pozostawić do wyschnięcia.

comment_nettoyer_la_chaine_du_velo_enfant

Mycie roweru dziecięcego Btwin Arctic

Jeżeli po kilku jazdach zauważą Państwo, że rower Btwin Arctic 100 jest brudny (błoto, deszcz, kurz itp.), należy go dobrze wyczyścić.  Jeśli jest to kurz: wystarczy wyczyścić go suchą szmatką. Jeśli błoto lub inne zabrudzenia są bardziej uporczywe, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Następnie można wyczyścić zabrudzone części roweru (ramę, widelec, kierownicę, koła).

CZY WIESZ, ŻE?   Unikaj spryskiwania roweru wężem: niektóre elementy nie będą tego tolerować!   Po zakończeniu wystarczy wytrzeć rower do sucha szmatką, aby zapobiec rdzewieniu.
Przy okazji sprawdź dokręcenie zacisków i kół: czy są wystarczająco mocno dokręcone? Jeśli nie, dokręć je za pomocą klucza.

Mycie roweru dziecięcego
Czyszczenie chwytów w rowerze dziecięcym Arctic 100

Myć wilgotną ściereczką i mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć suchą ściereczką!

Czyszczenie chwytów w rowerze
Przechowywanie roweru dziecięcego Btwin Arctic 100

Zalecamy przechowywanie roweru 14" w suchym miejscu.  Ważne jest, aby zapewnić, że pozostanie on suchy.

Przechowywanie roweru

Akcesoria kompatybilne z rowerem Arctic 100

Instrukcja obsługi

  • ROWER 100 ARCTIC 14" DLA DZIECI

    Aby pobrać instrukcję, kliknij poniżej: