ONwalk 500

Ref: 8331549, 8331546

ONWALK 500

2014

Pierwsze użycie

Jak ustawić długość kroku?

Istnieją 2 sposoby ustawienia długości kroku w krokomierzach Geonaute: automatycznie (AUTO) lub ręcznie (MANU). Ustawienie to odbywa się w menu "Set" krokomierza.

AUTO: W zależności od rozmiaru użytkownika krokomierz automatycznie oblicza długość kroku, korzystając z opatentowanego algorytmu Oxylane.
MANU: W celu uzyskania wartości bliższych rzeczywistości, możesz wprowadzić długość kroku ręcznie.

Aby sprawdzić swoją długość kroku: Przejdź 10 metrów, licząc liczbę kroków, a następnie zastosuj następujące równanie:
10 metrów / liczba kroków = długość kroku)

Jak wyłączyć krokomierz?

Nie ma potrzeby wyłączania krokomierza. Krokomierz przechodzi w tryb czuwania po 30 sekundach bezczynności. Krokomierz będzie się automatycznie "budził", gdy tylko zaczniesz ponownie chodzić lub gdy naciśniesz jeden z jego przycisków.

Jak prawidłowo nosić krokomierz?

Krokomierz wyposażony jest w akcelerometr 3D, dzięki czemu można go umieścić: w kieszeni, na pasku lub w torebce.

Jak zresetować wartości krokomierza?

Krokomierz można zresetować, naciskając jednocześnie oba przyciski strzałek przez około 1,5 sekundy.

Dokładność

Wartości na moim krokomierzu wydają mi się błędne lub niedokładne, jak to możliwe?

Niedokładne wartości na krokomierzu mogą być spowodowane kilkoma czynnikami:
- nieprawidłowe ustawienie długości kroku. Jeśli jest on ustawiony w trybie "AUTO", zalecamy ustawienie go w trybie "MANU".
- Jeśli używasz krokomierza do celów innych niż chodzenie lub szybki marsz (np. bieganie, wędrówki itp.), powinieneś ustawić go w trybie "AUTO".

Czy mogę używać krokomierza podczas biegania lub wędrówek?

Twój krokomierz został zaprojektowany do użytku w podróży i szybkiego chodzenia. Algorytmy obliczania kalorii, dystansu itp. nie są przeznaczone do stosowania podczas biegania i chodzenia po zboczach. Wartości będą zatem nieprawidłowe.

Jak dokładny jest mój krokomierz?

Krokomierze Geonaute mają margines błędu wynoszący mniej niż 5% w przypadku liczenia kroków i mniej niż 10% w przypadku pomiaru odległości (krokomierz umieszczony w kieszeni).
Uwaga: Ponieważ pomiar odległości jest powiązany z ustawieniem długości kroku, nieprawidłowe ustawienie długości kroku może wpłynąć na dokładność pomiaru odległości.

Inne pytania

Jak zmienić jednostki krokomierza (odległość w metrach lub milach)?

Aby zmienić jednostki krokomierza, wystarczy przejść do menu ustawień "Set" i wybrać ustawienie wagi lub wzrostu. Pierwszą informacją, o której ustawienie zostaniesz poproszony, będzie jednostka wartości. Po ustawieniu tej jednostki, będzie ona określona jako jednostka odniesienia dla wszystkich wartości krokomierza (waga, odległość, wysokość). Na przykład, jeśli ustawisz swoją wagę w funtach, informacje o odległości będą wyświetlane w milach.

Mój krokomierz nie resetuje się automatycznie o północy, jak mogę to zrobić?

Menu "Auto reset" w trybie ustawień krokomierza umożliwia włączenie lub wyłączenie automatycznego resetowania wartości krokomierza o północy. Gdy krokomierz jest wyłączony (OFF), krokomierz nie zostanie wyzerowany o północy. Gdy krokomierz jest włączony, zostanie on automatycznie wyzerowany o północy.

Chodzę z krokomierzem, ale nie widzę na ekranie przyrostu kroków.

Wyświetlanie liczby kroków rozpoczyna się od 7 kroków. Po przekroczeniu 7 kroków na wyświetlaczu pojawi się komunikat i krokomierz zacznie je liczyć od 7. Poniżej 7 kroków krokomierz nie będzie ich liczył. Takie zachowanie zapobiega liczeniu pasożytniczych ruchów, aby zapewnić optymalną dokładność.

Zgubiłem lub zepsułem klips, gdzie mogę dostać nowy?

Części zamienne można nabyć w serwisie najbliższego sklepu Decathlon. Kod produktu - klips: 8349805

Chcesz skontaktować się z nami? skorzystaj z formularza kontaktowego

  • ONwalk 500

Instrukcja obsługi

  • notice-pictogramme

    Potrzebujesz instrukcji produktu? Kliknij pobierz.