ONrhythm 310 Access

REF: 8246343

ONRHYTHM 310 ACCESS

2016

Pierwsze użycie

Jak uzyskać dostęp do stopera bez użycia pasa kardio?

Dostęp do stopera można uzyskać z trybu "CARDIO". Aby rozpocząć korzystanie ze swojego stopera, wystarczy poczekać do końca wyszukiwania paska.

Dokładność

Jak mierzone jest moje tętno?

Tętno mierzy się za pomocą pasa piersiowego. Pas składa się z dwóch elektrod i nadajnika.
Kiedy twoje serce bije, emituje bardzo słabe pole elektryczne. Jest ona odbierana przez elektrody, a następnie przekazywana do zegarka przez nadajnik paska.

Skąd mam znać swoje maksymalne tętno?

Aby właściwie ukierunkować tętno, na które powinieneś ćwiczyć, musisz najpierw określić swoje maksymalne tętno.
Tętno maksymalne (HRmax) to maksymalne tętno, przy którym ludzkie serce powinno bić idealnie. Wartość ta zależy od wieku i może być przybliżona do następującej wartości: HRmax = 220 - wiek
W celu dokładniejszego określenia maksymalnego tętna danej osoby, zaleca się wykonanie badania maksymalnego tętna w towarzystwie lekarza.

Po określeniu swojej wartości FCmax możesz skierować swoją strefę pracy zgodnie z Twoim celem.

ROZGRZEWKI/CHŁODNIE
50 do 60% twojej MHR
Niebieska strefa odpowiada umiarkowanemu wysiłkowi. Idealny na początku sesji do delikatnego rozgrzania się, a na końcu do aktywnego powrotu do zdrowia poprzez eliminację odpadów wytwarzanych przez mięśnie podczas wysiłku.

PODSTAWOWA WYTRZYMAŁOŚĆ
60 do 70% twojego GCF
Podstawowa wytrzymałość jest niezbędna dla wszystkich sportowców. Jest to szczególnie korzystne dla Twojego zdrowia, jak również dla poprawy Twoich wyników podczas długich wyjazdów. Ćwicz w tej dziedzinie przez ponad 45 minut, aby Twoje serce pracowało płynnie, aby poprawić nawadnianie mięśni i przyzwyczaić je do czerpania z zapasów tłuszczu.

WYTRWAŁOŚĆ AKTYWNA
70 do 80% twojego GCF
W tej strefie podejmujecie wysiłek tuż poniżej waszego progu beztlenowego: wysiłek jest intensywny, ale wasze ciało jest w stanie dostarczyć wystarczającą ilość tlenu, aby podtrzymać ten wysiłek w czasie. Trening aktywnej wytrzymałości pozwoli Ci przyzwyczaić swoje mięśnie do lepszego spożycia cukrów obecnych we włóknach mięśniowych podczas wysiłku oraz do lepszego przechowywania tych cukrów w spoczynku. Ten rodzaj treningu powinien być rzadszy niż podstawowy trening wytrzymałościowy.

DELIKATNY OPÓR
80 do 90% twojego GCF
Twój organizm nie dostarcza wystarczającej ilości tlenu, aby zaspokoić zapotrzebowanie twoich mięśni: jest to próg beztlenowy lub opór. Ta strefa pozwala na poprawę wydajności i wytrzymałości, jeśli pracujesz na krótkich i powtarzających się (dzielonych) wysiłkach. Twoje mięśnie staną się bardziej wydajne, a serce bardziej regularne w miarę zbliżania się do progu.

TWARDY OPÓR
> 90% twojego GCF
Obszar ten odpowiada bardzo intensywnemu wysiłkowi. Powinno się to odbywać tylko przy bardzo krótkich wysiłkach cząstkowych. Pozwala to na podniesienie progu beztlenowego i tym samym poprawę wydajności i wytrzymałości. Czerwona strefa jest zarezerwowana dla zawodników, którzy dobrze się znają i którzy naprawdę szukają wydajności.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Chcesz skontaktować się z nami? skorzystaj z formularza kontaktowego

  • ONrhythm 310 Access

Instrukcje

  • notice-pictogramme

    Potrzebujesz instrukcji produktu? Kliknij pobierz.