ONrhythm 110

REF: 8301690

ONRHYTHM 110

2014

Pierwsze użycie

Co to jest monitor pracy serca?

Monitor pracy serca to produkt elektroniczny, który mierzy chwilowe tętno za pomocą pasa na klatkę piersiową. Sygnał jest przesyłany bezprzewodowo z pasa do zegarka, a wartość tętna jest wyświetlana w BPM (Beat Per Minute).

Do czego służy monitor pracy serca?

Tętno jest jednym z najlepszych wskaźników określających Twój chwilowy poziom sprawności fizycznej.
Śledząc tętno podczas aktywności sportowej, można łatwo poznać wpływ aktywności na organizm.
Możesz wtedy lepiej zarządzać swoim wysiłkiem i łatwiej osiągać swoje cele.

Jak uzyskać dostęp do stopera bez użycia pasa cardio?

Dostęp do stopera można uzyskać poprzez naciśnięcie przycisku Play/Pause (w prawym górnym rogu) podczas wyszukiwania sygnału cardio. Zegarek przełączy się bezpośrednio na tryb aktywności.

Jak dostosować ustawienia osobiste

Zobacz film obok

Dokładność

Jak mierzone jest moje tętno?

Tętno mierzone jest za pomocą pasa piersiowego. Pas składa się z dwóch elektrod i nadajnika.
Kiedy serce bije, emituje bardzo słabe pole elektryczne. Jest to odbierane przez elektrody, a następnie przesyłane do zegarka przez nadajnik w pasku.

Jak mogę poprawić odbiór tętna?

Jeśli wyszukiwanie trwa długo lub jeśli wartości wydają się niespójne :
1 - Sprawdź, czy pas jest prawidłowo umieszczony na tułowiu. Należy również sprawdzić, czy jest on ustawiony w pozycji pionowej.
2 - Upewnij się, że zwilżyłeś czujniki na pasku.
3 - Sygnał kardiologiczny może być zmieniony przez zakłócenia elektromagnetyczne (linie wysokiego napięcia, kolej, komputery, itp.).
Upewnij się, że podczas korzystania z monitora tętna trzymasz się z dala od tego typu zakłóceń.
4 - Sprawdź, czy bateria jest nadal w pełni naładowana.

Jak mogę poznać swoje maksymalne tętno?

Aby właściwie dobrać tętno, na którym powinieneś ćwiczyć, musisz najpierw określić swoje tętno maksymalne.
Maksymalna częstość akcji serca (HRmax) to maksymalna częstość, z jaką serce człowieka powinno bić w idealnych warunkach. Wartość ta zależy od wieku i może być w przybliżeniu określona następującą wartością: HRmax = 220 - wiek
W celu dokładniejszego określenia maksymalnego tętna danej osoby, zaleca się, aby osoba ta poddała się badaniu maksymalnego tętna w towarzystwie lekarza.

Po określeniu swojej wartości FCmax możesz ukierunkować swoją strefę pracy zgodnie ze swoim celem.

ROZGRZEWKI / SCHŁADZANIE
50 do 60% twojego MHR
Niebieska strefa odpowiada umiarkowanemu wysiłkowi. Idealny na początku sesji w celu delikatnej rozgrzewki oraz na koniec sesji w celu aktywnej regeneracji poprzez eliminację odpadów wytwarzanych przez mięśnie podczas wysiłku.

PODSTAWOWA WYTRZYMAŁOŚĆ
60 do 70% twojego GCF
Fundamentalna wytrzymałość jest niezbędna dla wszystkich sportowców. Jest to szczególnie korzystne dla zdrowia, jak również dla poprawy wydajności podczas długich wycieczek. Ćwicz w tym obszarze przez ponad 45 minut, aby zmusić serce do spokojnej pracy, poprawić nawadnianie mięśni i przyzwyczaić je do czerpania z zapasów tłuszczu.

AKTYWNA WYTRZYMAŁOŚĆ
70 do 80% twojego GCF
W tej strefie wykonujesz wysiłek tuż poniżej swojego progu beztlenowego: wysiłek jest intensywny, ale Twój organizm jest w stanie dostarczyć wystarczającą ilość tlenu, aby utrzymać ten wysiłek przez dłuższy czas. Trening aktywnej wytrzymałości pozwoli Ci przyzwyczaić mięśnie do lepszego wykorzystania cukrów obecnych we włóknach mięśniowych podczas wysiłku oraz do lepszego magazynowania tych cukrów w spoczynku. Ten rodzaj treningu powinien być rzadszy niż podstawowy trening wytrzymałościowy.

DELIKATNY OPÓR
80 do 90% twojego GCF
Twój organizm nie dostarcza wystarczającej ilości tlenu, aby zaspokoić zapotrzebowanie mięśni: jest to próg anaerobowy lub opór. Ta strefa pozwala na poprawę wydajności i wytrzymałości, jeśli pracujesz w niej nad krótkimi i powtarzalnymi wysiłkami (split). Twoje mięśnie staną się bardziej wydajne, a serce bardziej regularne w miarę zbliżania się do progu.

WYTRZYMAŁOŚĆ TWARDA
> 90% twojego GCF
Obszar ten odpowiada bardzo intensywnemu wysiłkowi. Powinno się pracować tylko na bardzo krótkich ułamkowych wysiłkach. Pozwala podnieść próg beztlenowy, a tym samym poprawić wydajność i wytrzymałość. Czerwona strefa jest zarezerwowana dla zawodników, którzy dobrze się znają i którym naprawdę zależy na wynikach.

ONrhythm 110

Chcesz skontaktować się z nami? skorzystaj z formularza kontaktowego

Instrukcja obsługi

  • notice-pictogramme

    Potrzebujesz instrukcji produktu? Kliknij pobierz.