ROCKRIDER XC 900 S MTB

Ref: 8614815

Obsługa posprzedażowa roweru MTB Rockrider XC 900 S  - serwis, naprawa, części zamienne

2021

Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące użytkowania roweru górskiego Rockrider XC 900 S.

Dzięki informacjom związanym z obsługą posprzedażową roweru XC 900 S bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Rockrider XC 900 S.

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Prezentacja roweru Rockrider XC 900 S

Obejrzyj krótki film instruktażowy dotyczący prezentacji roweru Rockrider XC 900 S. Poznaj jego zalety i dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać przed pierwszym użyciem sprzętu.

ROCKRIDER XC 900 S MTB WHITE

Pierwsze użycie

Przygotowanie roweru Rockrider XC 900 S do jazdy. O czym pamiętać?

Docieranie okładzin hamulcowych w rowerze górskim Rockrider XC 900 S

Kiedy Twój rower Rockrider XC 900 S opuszcza sklep, klocki i tarcze są nowe i dlatego skuteczność hamowania jest bardzo słaba. Silne, mocne i ciągłe hamowanie (na przykład podczas jazdy w dół) może doprowadzić do przegrzania i „zeszklenia” klocków. Nasi specjaliści obsługi posprzedażowej doradzają, by unikać takiego zjawiska (sprawi to bowiem, że hamulce będą całkowicie bezużyteczne).

Docieranie okładzin hamulcowych w rowerze XC 900 S powinno zostać osiągnięte po ok. 10 zahamowaniach na jeden hamulec. Docieranie oznacza silne spowolnienie, aby przejść z 25 do 5 km / h, ale bez blokowania koła, używając tylko jeden hamulec na raz.

Jeśli na wierzchu klocków hamulcowych widać cienką, błyszczącą warstwę, oznacza to prawdopodobnie, że są one zeszklone. Aby uniknąć konieczności ich wyrzucenia, można je odtłuścić, lekko szlifując stosunkowo drobnym papierem ściernym (P120). Pamiętaj, aby podczas szlifowania klocków hamulcowych nosić rękawiczki i maskę. Następnie wystarczy ponownie zamontować klocki hamulcowe i osadzić je w zacisku."

BEDDING IN YOUR BRAKES
Jak określić ciśnienie w oponach dętkowych w rowerze XC 900 S

Minimalne i maksymalne ciśnienie w oponie dla normalnego ustawienia z dętkami (typu tube) jest podane na boku opony roweru Rockrider XC 900 S.

Należy jednak pamiętać, że ciśnienie w oponach można dostosować do własnych potrzeb i będzie ono zależało od wagi użytkownika, terenu, po którym jeździ i jego preferencji.
Musisz znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy wydajnością pedałowania (wysokie ciśnienie) a komfortem/przyczepnością (niskie ciśnienie).

Doradcy techniczni w Decathlon Support zalecają, by osiągnąć tą równowagę wykonując czynności:
- Znajdź krótką pętlę (5-10 minut), która przebiega przez jak najwięcej rodzajów terenu (błoto, nierówności, korzenie, bruk itp.)
- Napompuj opony do maksymalnego zalecanego ciśnienia, a następnie wykonaj okrążenie.
Jeśli opona jest zbyt sztywna i nie czujesz się wystarczająco komfortowo lub czujesz, że tracisz przyczepność na zakrętach, obniż ciśnienie. Powtarzaj czynność, aż znajdziesz odpowiednie ciśnienie w oponach.

Upewnij się, że nie schodzisz poniżej minimalnego zalecanego ciśnienia, ponieważ grozi to przebiciem opony.

Dobrze napompowana opona jest niezbędna dla komfortowego i bezpiecznego użytkowania roweru XC 900 S. Pamiętaj więc, aby często sprawdzać ciśnienie w oponach.

HUTCHINSON KRAKEN
Jak określić ciśnienie w oponach bezdętkowych w rowerze Rockrider XC 900 S

Tubeless to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie opon w rowerze XC 900 S. Ciśnienie jest niższe (o około pół bara) niż w oponach dętkowych. Ponieważ ciśnienie jest mniejsze, osnowa opony będzie mogła zetknąć się z podłożem. I nie będzie zatrzymywany przez dętkę.

W przypadku opon bezdętkowych celem jest obniżenie ciśnienia, aby maksymalnie wykorzystać możliwości opony, bez dotykania przez obręcz podłoża podczas pokonywania przeszkód.

Uważaj, aby nie pompować opon bezdętkowych w rowerze Rockrider XC 900 S powyżej 3 barów, ponieważ może to spowodować deformację aluminiowych obręczy. Dobrze napompowana opona jest niezbędna dla komfortowego użytkowania roweru. Pamiętaj więc, aby często sprawdzać ciśnienie w oponach.

HUTCHINSON KRAKEN
Jak przerobić koła na bezdętkowe w rowerze Rockrider XC 900 S

Aby zmniejszyć ryzyko przebicia lub uszczypnięcia dętki, możesz rozważyć wykonanie kół w swoim rowerze MTB Rockrider XC 900 S w wersji ""Tubeless".

Aby to zrobić, wystarczy zaledwie kilka akcesoriów. Kup online części zamienne do konserwacji opon:
- Płyn uszczelniający
- Zawór
- Taśmę

Jak przerobić koła roweru XC 900 S na bezdętkowe - instrukcja krok po kroku:
1. Zdejmij koło
2. Zdejmij oponę i dętkę z koła
3. Nałóż taśmę do obręczy (taśmę uszczelniającą) na obręcz
4. Włóż zawór Tubeless przez otwór w obręczy (od wewnątrz obręczy)
5. Nałóż płyn uszczelniający oponę (zapobiegający przebiciu)
6. Zainstaluj swoją nową oponę Tubeless
7.Całkowicie napompuj oponę, aż będzie mocno przylegać do obręczy

Obejrzyj krótki film instruktażowy, w którym ze szczegółami pokazaliśmy wykonanie całego procesu przerobienia koła na bezdętkowe. Jeśli wykonanie tej czynności sprawia Ci trudność, możesz skontaktować się z doradcami naszej obsługi posprzedażowej Decathlon Support lub odwiedzić najbliższy Serwis Decathlon i zlecić wykonanie usługi specjalistom."

Regulacja twardości widelca w rowerze Rockrider XC 900 S

Zastanawiasz się, jak własciwie wyregulować widelec w swoim rowerze XC 900 S?

Ustawienie widelca RockShox reba RL zależy od stylu jazdy, terenu i preferencji, ale przede wszystkim od wagi użytkownika roweru.

Aby poznać zalecane ciśnienie i odbicie dla twojego widelca, sprawdź nasz kalkulator ustawienia widelca (link poniżej). Zostaniesz zapytany o swoją wagę w pełnym zestawie (z kaskiem, butami i plecakiem hydracyjnym) oraz model roweru: MTB.

Następnie aplikacja obliczy zalecane ciśnienie (w psi) i odbicie w liczbie kliknięć, począwszy od pozycji całkowicie wkręconej (zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

Ciśnienie określa tzw. sag, czyli procentowy spadek skoku zawieszenia po wejściu na rower. Aby uzyskać bardziej miękką i komfortową jazdę, należy ustawić wysoki sag (pomiędzy 30% a 35%). Dla bardziej wydajnej, wyczynowej jazdy będziesz potrzebował mniejszego ugięcia (pomiędzy 20% a 25%).

Odbicie dyktuje prędkość, z jaką zawieszenie powraca do swojej pierwotnej pozycji po wytłumieniu uderzenia. Zalecamy regulację odbicia w oparciu o Twoją sprawność fizyczną i umiejętności kierowania. Pokrętło odbicia znajduje się pod prawą łopatką widelca (patrz zdjęcie).

Teraz, gdy już wiesz jakie ustawienia są zalecane dla twojego widelca w rowerze XC 900 S, przeczytaj poniższe informacje na temat "DOSTOSOWYWANIA SAGU WIDELCA".

ADJUSTING YOUR FORK
Dostosowanie SAG widelca w rowerze górskim Rockrider XC 900 S

Do ustalenia właściwych ustawień dla widelca w Twoim rowerze Rockrider XC 900 S, będziesz potrzebował dodatkowej pary rąk i wysokociśnieniowej pompki przeznaczonej do systemów zawieszenia, a także linijki lub taśmy mierniczej. Skorzystaj z naszej poniższej instrukcji i sprawdź, jak samodzielnie dostosować SAG widelca!

Najpierw napompuj swoje zawieszenie zgodnie z zalecanymi ustawieniami wskazanymi na goleni widelca. Poproś kogoś o przytrzymanie roweru, lub oprzyj się o ścianę, abyś mógł na niego wsiąść. Zmierz długość goleni wewnętrznych, gdy będziesz już siedział na rowerze. Jeśli zmierzyłeś 80 mm, oznacza to, że opadły one w głąb widelca o 20 mm. Innymi słowy, Twój sag wynosi 20% (100x20% = 20). Obniż ciśnienie w zawieszeniu, aby zwiększyć ugięcie lub podnieś ciśnienie, jeśli trzeba zmniejszyc ugięcie.

Uwaga: Nakładka na zawór służy do ochrony zaworu przed kurzem. Nie robi nic, aby utrzymać ciśnienie. Nie ma więc sensu dokręcać jej zbyt mocno!

Regulacja ugięcia dampera w Rockrider XC 900 S

Aby Twój rower górski Rockrider XC 900 S zachowywał się przewidywalnie, ugięcie widelca powinno być skorelowane z ugięciem dampera. Proces jest niemal identyczny jak w przypadku widelca:

Po ustaleniu prawidłowych ustawień, potrzebna będzie dodatkowa para rąk i wysokociśnieniowa pompka przeznaczona do systemów zawieszenia, a także linijka lub taśma miernicza.

Najpierw napompuj swoje zawieszenie zgodnie z zalecanymi ustawieniami podanymi na amortyzatorze. Poproś kogoś o przytrzymanie roweru MTB, abyś mógł na niego wsiąść. Po usadowieniu się na rowerze zmierz, jak daleko wchodzi amortyzator. Obniż ciśnienie w zawieszeniu, aby zwiększyć ugięcie, a napompuj je, aby je zmniejszyć.

Podobnie jak w przypadku widelca, dla bardziej miękkiej i komfortowej jazdy, będziesz chciał mieć wysoki sag (pomiędzy 30% a 35%). Do bardziej wyczynowej jazdy potrzebny jest większy ugór (pomiędzy 20% a 25%).

Uwaga: Nakładka na zawór służy do ochrony zaworu przed kurzem. Nie robi nic, aby utrzymać ciśnienie. Nie ma więc sensu robić tego zbyt mocno!

SHOCKS
Montaż sztycy podsiodłowej typu dropper w rowerze Rockrider XC 900 S

Twój rower górski XC 900 S jest kompatybilny ze sztycami podsiodłowymi typu dropper 31,6 mm.

Linka i obudowa są poprowadzone wewnętrznie od góry rury dolnej i są łatwo dostępne dzięki klapie Internal Routing Access przy wsporniku dolnym (po lewej stronie).

Obejrzyj nasz film instruktażowy, który pomoże Ci samodzielnie zamontować nową sztycę podsiodłową typu dropper w rowerze Rockrider XC 900 S. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszym działem obsługi posprzedażowej Decathlon Support. Możesz również oddać swój rower górski do Serwisu Decathlon, gdzie jeden z naszych techników zamontuje dla Ciebie sztycę.

ROCKRIDER XC 900 S MTB WHITE

Obsługa posprzedażowa rowery Rockrider XC 900 S MTB naprawa, części

Podstawowe narzędzia rowerowe, które przydadzą się każdemu posiadaczowi roweru XC 900 S

Podczas jazdy na rowerze górskim powinieneś mieć przy sobie odpowiedni sprzęt naprawczy, który będzie przydatny w razie nieprzewidzianych sytuacji, takich jak przebicie opony, zerwanie łańcucha rowerowego lub innych problemów. Sprawdź, jakie narzędzia rowerowe pomogą Ci wydostać się z każdej trudnej sytuacji. Możesz je kupić wygodnie online!

FAQ

Sprawdź najważniejsze kwestie związane z naprawą, wymianą części czy konserwacją swojego roweru górskiego Rockrider XC 900 S. W naszym FAQ znajdziesz odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników.

Jak wyregulować scentrowane koło roweru Rockrider XC 900 S

Podczas kilku pierwszych przejazdów na nowym rowerze Rockrider XC 900 S wiele elementów będzie się naturalnie przemieszczać i osadzać na swoim miejscu, np. szprychy kół, których ""trzeszczenie"" będzie słyszalne ze względu na skręcanie powstałe podczas montażu. Twój rower XC 900 S jest wyposażony w obręcze o podwójnych ściankach (wewnątrz kół), które są mocniejsze. Obsługa posprzedażowa Decathlon Support zapewnia Ci możliwość bezpłatnego wycentrowania koła. W tym celu wystarczy skontaktować się z jednym z naszych Serwisów rowerowych Decathlon.

Z usługi tej możesz skorzystać w ramach bezpłatnego serwisu przez pierwsze 6 miesięcy od daty zakupu swojego roweru!

Wiadomość dla rodziców: Niektóre manewry techniczne doceniane przez najmłodszych (jazda na tylnym kole, poślizgi, skoki na krawędziach, ...), jeśli powtarzają się zbyt często, mogą również powodować luzy w tylnej piaście i chybotanie się felg. Jeśli zaobserwujemy częste praktykowanie tych zachowań, ważne jest, aby uświadomić dziecku ich konsekwencje."

Truing your wheel
Jak naprawić przebitą oponę w rowerze Rockrider XC 900 S

Dzięki naszym prostym instrukcjom, bez trudu poradzisz sobie z samodzielnym usunięciem usterki w oponie rowerowej!
Do naprawy przebitej opony potrzebne są: pompka, pojemnik z wodą, szmatka i zestaw do naprawy dętek.

Instrukcja naprawy przebitej opony rowerowej w rowerze górskim Rockrider XC 900 S krok po kroku:

- Podnieś ciśnienie w dętce
- Aby zlokalizować przebicie, przepuść dętkę przez wodę
- Po zlokalizowaniu otworu osusz dętkę ściereczką i przejdź do fazy skrobania przy użyciu papieru ściernego znajdującego się w zestawie. Przygotuje to dętkę do klejenia i zapewni maksymalne przyleganie kleju.
- Nałóż klej obficie wokół otworu i odczekaj 3 do 5 minut.
- Umieść łatę na otworze i przytrzymaj ją przez kilka minut.
- Włóż dętkę z powrotem do opony.

Obejrzyj film instruktażowy, w którym jeszcze dokładniej zobrazowaliśmy cały proces naprawy uszkodzonej opony rowerowej.

Jeśli nie posiadasz zestawu naprawczego, możesz go wygodnie kupić online za pośrednictwem naszej strony. Wybierz produkty dedykowane do Twojego roweru!

29" ROCKRIDER XC 500 MTB (EAGLE LIGHT BLUE)

Jak naprawić przebitą oponę bezdętkową Tubeless w rowerze Rockrider XC 900 S

Przebicie opony rowerowej może przytrafić się każdemu rowerzyście. Naprawa opony bezdętkowej Tubeless w rowerze Rockrider XC 900 S nie jest niczym trudnym. Dzięki poniższym instrukcjom, bez problemu poradzisz sobie z samodzielną naprawą i usunięciem usterki. Skorzystaj z naszych porad!

Aby naprawić przebitą oponę bezdętkową Tubeless w rowerze XC 900 S, należy wykonać następujące czynności:

1. Usuń ciało obce z opony
2. Oczyść otwór za pomocą pilnika i pokryj klejem
3. Włóż korek do instalatora korków. Nie bój się wcisnąć go na siłę - zapewni to dobre uszczelnienie!
4. Pokryj klejem wtyczkę i instalator wtyczek
5. Włóż wtyczkę do połowy w otwór
6. Delikatnie wyciągnij wtyczkę z igły
7/.Odetnij ją na 3 mm od osnowy opony.

Ta naprawa sprawdza się w przypadku małych dziur do 6 mm. Jeśli przebicie jest większe, trzeba będzie zmienić oponę.

TUBELESS REPAIR KIT
Przerzutki w rowerze górskim rockrider XC 900 S nie zmieniają się prawidłowo - co zrobić

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie dobrej zmiany biegów z tyłu. W poniższej instrukcji oraz filmie instruktażowym dowiesz się, jak wykonać to samodzielnie.

Sposoby na poprawne działanie przerzutek rowerowych w rowerze Rockrider XC 900 S:

1. Sprawdź linkę i pancerze
 1a. Nieprawidłowo ustawione zaślepki mogą przeszkadzać w przeciąganiu linki przerzutki i powodować zakłócenia w zmianie biegów. Jeśli zaślepka jest nieprawidłowo umieszczona, należy ją ręcznie umieścić w obudowie.
 1b. Jeśli przerzutka nie porusza się nawet po przekręceniu manetki, to prawdopodobnie linka i jej pancerze są zatarte. Konieczna jest ich wymiana.
Możesz wymienić jprzerzutki rowerowe samodzielnie, postępując zgodnie z sugestiami w filmie lub dostarczyć swój rower do serwisu DECATHLON.
2. Sprawdź, czy hak przerzutki nie jest skrzywiony: skrzywiony hak spowoduje, że przerzutka nie będzie w osi i nie będzie mogła prawidłowo spełniać swojej funkcji. Stań z tyłu roweru i przyjrzyj się ustawieniu przerzutki.
Jeżeli hak jest wygięty lub złamany, udaj się do serwisu DECATHLON w celu jego wymiany lub wymień go samodzielnie, korzystając z naszych podpowiedzi w kolejnym zagadnieniu FAQ: "Wymiana haka przerzutki".

PRZYPOMINAMY: w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu roweru Rockrider XC 900 S w ramach obsługi posprzedażowej Decathlon Support oferujemy bezpłatny, kompletny przegląd wszystkich ustawień roweru!

Uwaga: W przypadku regularnego użytkowania roweru górskiego w warunkach mokrych lub błotnistych, a także regularnego mycia roweru górskiego [marka, model] w dużej ilości wody, wymiana pancerzy i linek będzie wymagała częstszej wymiany. Mycie roweru wodą pod wysokim ciśnieniem jest stanowczo odradzane, ponieważ powoduje to wepchnięcie brudu z powrotem do pancerzy."

CHANGE-DRIVETRAIN-CABLE

Jak wymienić hak przerzutki w rowerze Rockrider XC 900 S

Wygięty hak w rowerze powoduje, że przerzutka nie jest wyosiowana i przez to nie może prawidłowo funkcjonować.

Aby zlikwidować tą usterkę w rowerze XC 900 S samodzielnie, należy stanąć za rowerem i sprawdzić ustawienie przerzutki.
Jeżeli hak jest wygięty lub złamany, należy udać się do najbliższego serwisu Decathlon w celu jego wymiany. Można go również wymienić samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie instruktażowym SRAM TECH.

Uwaga: Film dotyczy uniwersalnego haka przerzutki. Proces jest taki sam dla haka przerzutki ROCKRIDER XC/AM.

ROCKRIDER-MTB-DERAILLEUR-HANGER

Jak wymienić łańcuch w rowerze Rockrider XC 900 S

Zerwanie łańcucha rowerowego może przytrafić sie każdemu rowerzyście. Dzięki naszym podpowiedziom i instrukcjom, będziesz wiedział jak samodzielnie poradzić sobie z tym problemem i naprawić usterkę.

Dwa proste sposoby na wymianę łańcucha rowerowego w rowerze Rockrider XC 900 S:

1. Łańcuch rowerowy w swoim rowerze XC 900 S możesz wymienić samodzielnie. W tym celu będziesz potrzebować dwóch akcesoriów: skuwacza i spinki do łańcucha (dedykowane części i akcesoria rowerowe możesz kupić online za pośrednictwem naszej strony - link poniżej). Obejrzyj film instruktażowy, który jest zarazem najlepszą instrukcją krok po kroku podczas wymiany łańcucha w rowerze.

2. W razie jakichkolwiek problemów, pamiętaj że z naprawy, wymiany części lub doradztwa technicznego możesz skorzystać udając się do naszych serwisów Decathlon. Wyspecjalizowani technicy zawsze służą informacjami i wsparciem!

Jak wymienić kasetę w rowerze Rockrider XC 900 S

Aby sprawdzić jak bardzo zużyta jest kaseta w Twoim rowerze XC 900 S, wystarczy przyjrzeć się trybom. Jeśli zęby są ostre i spiczaste, kaseta rowerowa wymaga wymiany. Pamiętaj, że zużyty łańcuch powoduje zużycie kasety, warto więc także regularnie sprawdzać, w jakim stanie jest Twój łańcuch rowerowy.

Kasetę można wymienić w serwisie Decathlon lub zrobić to samemu korzystając z naszych podpowiedzi i filmu instruktażowego.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielną wymianę, będziesz potrzebował kompatybilnego pierścienia blokującego (w tym przypadku Shimano) i bata do łańcucha. Wszystkie części zamienne, akcesoria i sprzet naprawczy możesz kupić wygodnie online za pośrednictwem naszej strony.

Wymiana kasety rowerowej na nową w rowerze XC 900 S - instrukcja krok po kroku:

1. Zdejmij tylne koło i załóż bat łańcuchowy na jedną z większych zębatek, aby zatrzymać obracanie się kasety
2. Umieść pierścień blokujący w środku kasety i odkręć go za pomocą klucza, trzymając jednocześnie bat, aby uniemożliwić jego obracanie się
3. Twoja kaseta jest teraz oddzielona od koła i można ją łatwo zdjąć
4. Przed założeniem nowej kasety, dokładnie wyczyść korpus piasty
5. Możesz również lekko nasmarować kliny, aby ułatwić ich zdejmowanie w przyszłości
6. Umieść nową kasetę rowerową na bębenku i dokręć wszystko. Nie ma potrzeby, aby zrobić to zbyt mocno. Jeśli masz klucz dynamometryczny, możesz dokręcić ją do 40 Nm.

Obsługa posprzedażowa rowery Rockrider XC 900 S MTB naprawa, części

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Rockrider XC 900 S - 6 msc od daty zakupu

Do roweru XC 900 S, jak i do wszystkich rowerów marki B'TWIN kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru XC 900 S obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

Obsługa posprzedażowa rowery Rockrider XC 900 S MTB naprawa, części
SRAM-CASSETTE-10S

Części zamienne do roweru Rockrider XC 900 S

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru górskiego Rockrider XC 900 S. Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru Rockrider XC 900 S

Czyszczenie roweru Rockrider XC 900 S

Właściwa konserwacja roweru jest niezwykle ważna. Regularne czyszczenie z użyciem odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji sprawi, że Twój rower XC 900 S nie tylko będzie idealnie wyglądał, ale przede wszystkim wydłuży się jego żywotność. Konserwacja i czyszczenie roweru nie jest niczym trudnym, nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów. Poznaj nasze podpowiedzi i wskazówki dotyczące zarówno akcesoriów jak i środków do mycia jednośladu!

Akcesoria niezbędne do prawidłowego czyszczenia roweru XC 900 S:
- specjalny środek do czyszczenia
- gąbka
- szczotka
- szmatki z mikrofibry.

Przed zastosowaniem środków czyszczących należy opłukać rower wodą bieżącą (najlepiej za pomocą węża). Za pomocą gąbki i szczotki dokładnie nałóż kosmetyk czyszczący zwracając uwagę na miejsca trudniej dostępne.
Należy pozwolić, aby produkt zadziałał przed spłukaniem roweru, uważając jednocześnie, by preparat uszkodził części mechanicznych.

Po spłukaniu czystą wodą, należy wysuszyć rower XC 900 S wycierając do sucha czystą i miękką szmatką.

Czyszczenie roweru Rockrider XC 900 S

Właściwa konserwacja roweru jest niezwykle ważna. Regularne czyszczenie z użyciem odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji sprawi, że Twój rower XC 900 S nie tylko będzie idealnie wyglądał, ale przede wszystkim wydłuży się jego żywotność. Konserwacja i czyszczenie roweru nie jest niczym trudnym, nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów. Poznaj nasze podpowiedzi i wskazówki dotyczące zarówno akcesoriów jak i środków do mycia jednośladu!

Akcesoria niezbędne do prawidłowego czyszczenia roweru XC 900 S:
- specjalny środek do czyszczenia
- gąbka
- szczotka
- szmatki z mikrofibry.

Przed zastosowaniem środków czyszczących należy opłukać rower wodą bieżącą (najlepiej za pomocą węża). Za pomocą gąbki i szczotki dokładnie nałóż kosmetyk czyszczący zwracając uwagę na miejsca trudniej dostępne.
Należy pozwolić, aby produkt zadziałał przed spłukaniem roweru, uważając jednocześnie, by preparat uszkodził części mechanicznych.

Po spłukaniu czystą wodą, należy wysuszyć rower XC 900 S wycierając do sucha czystą i miękką szmatką.

Czyszczenie napędu w rowerze Rockrider XC 900 S

Utrzymanie napędu rowerowego w czystości jest jednym z bardziej istotnych zabiegów konserwacyjnych jednościadu. Sprawdź jak prawidłowo wykonać tą czynność w rowerze XC 900 S. Przeczytaj nasze podpowiedzi krok po kroku i obejrzyj krótki film instruktażowy, który jeszcze lepiej obrazuje tą czynność!

Aby wyczyścić i nasmarować napęd w rowerze XC 900 S, należy zaopatrzyć się w odtłuszczacz w sprayu, odpowiednią szczotkę i smar (kupisz je online za pośrednictwem naszej strony).

1. Pierwszym krokiem będzie zabezpieczenie tarczy czystą szmatką, aby uniknąć rozpryskiwania się na nią smaru
2. Nanieś odtłuszczacz na całą przekładnię, przetrzyj szczotką kasetę, łańcuch rowerowy i kółka przerzutki
3. Pozwól, aby preparat zadziałał przez kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą z umiarkowanej odległości
4. Poczekaj, aż przekładnia roweru wyschnie i dopiero wtedy rozpocznij nakładanie smaru
5. Wytrząśnij smar i nanieś go na wewnętrzną stronę łańcucha, aby zwiększyć jego wydajność.

Czyszczenie napędu w rowerze Rockrider XC 900 S

Utrzymanie napędu rowerowego w czystości jest jednym z bardziej istotnych zabiegów konserwacyjnych jednościadu. Sprawdź jak prawidłowo wykonać tą czynność w rowerze XC 900 S. Przeczytaj nasze podpowiedzi krok po kroku i obejrzyj krótki film instruktażowy, który jeszcze lepiej obrazuje tą czynność!

Aby wyczyścić i nasmarować napęd w rowerze XC 900 S, należy zaopatrzyć się w odtłuszczacz w sprayu, odpowiednią szczotkę i smar (kupisz je online za pośrednictwem naszej strony).

1. Pierwszym krokiem będzie zabezpieczenie tarczy czystą szmatką, aby uniknąć rozpryskiwania się na nią smaru
2. Nanieś odtłuszczacz na całą przekładnię, przetrzyj szczotką kasetę, łańcuch rowerowy i kółka przerzutki
3. Pozwól, aby preparat zadziałał przez kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą z umiarkowanej odległości
4. Poczekaj, aż przekładnia roweru wyschnie i dopiero wtedy rozpocznij nakładanie smaru
5. Wytrząśnij smar i nanieś go na wewnętrzną stronę łańcucha, aby zwiększyć jego wydajność.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze Rockrider XC 900 S

Wymiana klocków hamulcowych wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. Korzystając z naszych wskazówek oraz filmu instruktażowego możesz wykonać ją samodzielnie. Sprawdź szczegóły!

Do wymiany klocków hamulcowych w rowerze górskim Rockrider XC 900 S potrzebne będą:
- nowe klocki hamulcowe
- płaski śrubokręt
- klucz imbusowy 3mm.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze XC 900 S krok po kroku:
1. W pierwszej kolejności nalezy zdjąć koło roweru
2. Za pomocą śrubokręta rozsuń klocki i umieść tłoczki z powrotem w ich pierwotnej pozycji
3. Wyjmij trzpień trzymający klocki na miejscu i wyjmij je z zacisku
4. Umieść sprężynę kontrującą pomiędzy nowymi klockami
5. Włóż nowe klocki do zacisku hamulcowego, a następnie umieść trzpień z powrotem na miejscu, aby zakończyć proces.
6. Załóż ponownie koło i sprawdź, czy klocki hamulcowe są prawidłowo umieszczone i nie ocierają się o tarczę.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze Rockrider XC 900 S

Wymiana klocków hamulcowych wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. Korzystając z naszych wskazówek oraz filmu instruktażowego możesz wykonać ją samodzielnie. Sprawdź szczegóły!

Do wymiany klocków hamulcowych w rowerze górskim Rockrider XC 900 S potrzebne będą:
- nowe klocki hamulcowe
- płaski śrubokręt
- klucz imbusowy 3mm.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze XC 900 S krok po kroku:
1. W pierwszej kolejności nalezy zdjąć koło roweru
2. Za pomocą śrubokręta rozsuń klocki i umieść tłoczki z powrotem w ich pierwotnej pozycji
3. Wyjmij trzpień trzymający klocki na miejscu i wyjmij je z zacisku
4. Umieść sprężynę kontrującą pomiędzy nowymi klockami
5. Włóż nowe klocki do zacisku hamulcowego, a następnie umieść trzpień z powrotem na miejscu, aby zakończyć proces.
6. Załóż ponownie koło i sprawdź, czy klocki hamulcowe są prawidłowo umieszczone i nie ocierają się o tarczę.

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego w rowerze Rockrider XC 900 S

Zastanawiasz się, jak wyregulować hydrauliczny zacisk hamulca tarczowego w rowerze XC 900 S? Sprawdź nasze poniższe wskazówki, i przekonaj się, jak prosta jest ta czynność, możesz wykonać ją samodzielnie. Obejrzyj specjalnie przygotowany film instruktażowy, który jeszcze lepiej zobrazuje wykonanie tego zabiegu.

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego - jak ją wykonać w rowerze XC 900 S i co będzie Ci potrzebne?

Jedynym niezbędnym akcesorium w tym przypadku jest klucz imbusowy 5mm.
Odkręć zacisk hamulca, obróć koło i zaciśnij dźwignię hamulca. Ważne jest, aby dźwignia hamulca była zablokowana przed przykręceniem zacisku z powrotem na miejsce.

Sprawdź, czy tarcza i klocki nadal się stykają.

ADJUSTING THE MECHANICAL DISC CALLIPER

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego w rowerze Rockrider XC 900 S

Zastanawiasz się, jak wyregulować hydrauliczny zacisk hamulca tarczowego w rowerze XC 900 S? Sprawdź nasze poniższe wskazówki, i przekonaj się, jak prosta jest ta czynność, możesz wykonać ją samodzielnie. Obejrzyj specjalnie przygotowany film instruktażowy, który jeszcze lepiej zobrazuje wykonanie tego zabiegu.

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego - jak ją wykonać w rowerze XC 900 S i co będzie Ci potrzebne?

Jedynym niezbędnym akcesorium w tym przypadku jest klucz imbusowy 5mm.
Odkręć zacisk hamulca, obróć koło i zaciśnij dźwignię hamulca. Ważne jest, aby dźwignia hamulca była zablokowana przed przykręceniem zacisku z powrotem na miejsce.

Sprawdź, czy tarcza i klocki nadal się stykają.

ADJUSTING THE MECHANICAL DISC CALLIPER

Co zrobić gdy dźwignia hamulca w rowerze Rockrider XC 900 S nie działa?

Prawidłowe działanie dźwigni hamulca ręcznego w rowerze XC 900 S, jak i w każdym innym jednośladzie jest niezwykle ważna. Wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jeśli zauważysz, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim rowerze działa w wadliwy sposób - jest "gąbczasta" lub dotyka kierownicy zanim uda się zahamować, świadczy to o tym, że należy odpowietrzyć cały układ hamulcowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego - zgłoś się do Serwisu Decathlon w celu usunięcia usterki.
Możesz także zrobić to samodzielnie z wykorzystaniem zestawu do odpowietrzania. Kupisz go online za pośrednictwem naszej strony!

Obsługa posprzedażowa roweru Rockrider XC 900 S MTB naprawa, części

Co zrobić gdy dźwignia hamulca w rowerze Rockrider XC 900 S nie działa?

Prawidłowe działanie dźwigni hamulca ręcznego w rowerze XC 900 S, jak i w każdym innym jednośladzie jest niezwykle ważna. Wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jeśli zauważysz, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim rowerze działa w wadliwy sposób - jest "gąbczasta" lub dotyka kierownicy zanim uda się zahamować, świadczy to o tym, że należy odpowietrzyć cały układ hamulcowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego - zgłoś się do Serwisu Decathlon w celu usunięcia usterki.
Możesz także zrobić to samodzielnie z wykorzystaniem zestawu do odpowietrzania. Kupisz go online za pośrednictwem naszej strony!

Obsługa posprzedażowa roweru Rockrider XC 900 S MTB naprawa, części

Konserwacja widelca w rowerze Rockrider XC 900 S

Widelec jest jednym z elementów roweru górskiego Rockrider XC 900 S, który pracuje najciężej, dlatego wymaga dokładnej konserwacji. Ma ona na celu zapewnienie rowerzyście bezpieczeństwa i komfortu na technicznych szlakach. Specjaliści obsługi posprzedażowej Decathlon Support zalecają, aby widelec w rowerze XC 900 S był poddawany regularnym przeglądom.

Co zrobić aby widelec rowerowy służył jak najdłużej? - wskazówki

Po każdej jeździe wyczyść wszelkie zabrudzenia z amortyzatorów i uszczelek przeciwpyłowych. Zminimalizuje to ryzyko przedostania się brudu do tarczy.
Możesz dodać smar PTFE, aby zapobiec wysychaniu uszczelek. Wytrzyj jego nadmiar, by nie zbierał on kurzu.

Kolejne dwie czynności w konserwacji widelca w rowerze [marka, model] mogą być nieco trudniejsze, ponieważ wymagają demontażu widelca. Jeśli nie czujesz się pewnie lub nie masz odpowiednich narzędzi, oddaj swój rower górski do jednego z serwisów Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Jeśli chcesz zrobić to sam, zapoznaj się z instrukcją obsługi widelca, która znajduje się poniżej, w sekcji INSTRUKCJE OBSŁUGI.

Po 50 godzinach jazdy oddaj swój rower [marka, model] do podstawowego serwisu w celu wymiany oleju, pierścieni piankowych i uszczelek. Te czynności serwisowe wymaga zdemontowania widelca. Jeżeli nie masz pewności, że sam zrobisz to prawidłowo lub nie masz odpowiednich narzędzi, przywieź rower do warsztatu Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Możesz również zapoznać się z instrukcją konserwacji (sekcja Instrukcje Obsługi).

Po 200 godzinach jazdy należy poddać widelec pełnemu serwisowi. Obejmuje to wymianę wszystkich uszczelek, oleju smarującego oraz oleju w kasecie amortyzatora.

Konserwacja roweru Rockrider XC 900 S
Konserwacja widelca w rowerze Rockrider XC 900 S

Widelec jest jednym z elementów roweru górskiego Rockrider XC 900 S, który pracuje najciężej, dlatego wymaga dokładnej konserwacji. Ma ona na celu zapewnienie rowerzyście bezpieczeństwa i komfortu na technicznych szlakach. Specjaliści obsługi posprzedażowej Decathlon Support zalecają, aby widelec w rowerze XC 900 S był poddawany regularnym przeglądom.

Co zrobić aby widelec rowerowy służył jak najdłużej? - wskazówki

Po każdej jeździe wyczyść wszelkie zabrudzenia z amortyzatorów i uszczelek przeciwpyłowych. Zminimalizuje to ryzyko przedostania się brudu do tarczy.
Możesz dodać smar PTFE, aby zapobiec wysychaniu uszczelek. Wytrzyj jego nadmiar, by nie zbierał on kurzu.

Kolejne dwie czynności w konserwacji widelca w rowerze [marka, model] mogą być nieco trudniejsze, ponieważ wymagają demontażu widelca. Jeśli nie czujesz się pewnie lub nie masz odpowiednich narzędzi, oddaj swój rower górski do jednego z serwisów Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Jeśli chcesz zrobić to sam, zapoznaj się z instrukcją obsługi widelca, która znajduje się poniżej, w sekcji INSTRUKCJE OBSŁUGI.

Po 50 godzinach jazdy oddaj swój rower [marka, model] do podstawowego serwisu w celu wymiany oleju, pierścieni piankowych i uszczelek. Te czynności serwisowe wymaga zdemontowania widelca. Jeżeli nie masz pewności, że sam zrobisz to prawidłowo lub nie masz odpowiednich narzędzi, przywieź rower do warsztatu Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Możesz również zapoznać się z instrukcją konserwacji (sekcja Instrukcje Obsługi).

Po 200 godzinach jazdy należy poddać widelec pełnemu serwisowi. Obejmuje to wymianę wszystkich uszczelek, oleju smarującego oraz oleju w kasecie amortyzatora.

Konserwacja roweru Rockrider XC 900 S
Wymiana łańcucha w rowerze Rockrider XC 900 S

Wymiana łańcucha w rowerze jest jedną z podstawowych czynności, którą powinien umieć wykonać posiadacz roweru XC 900 S, jak i każdego innego jednośladu. Poniżej przedstawiamy prosty opis czynności, jak zrobić to właściwie.

Co jest potrzebne do wymiany łańcucha rowerowego w rowerze XC 900 S

Przygotuj:
- szczypce do spinek,
- skuwacz do łańcucha,
- nowy łańcuch i spinka.

Wymiana łańcucha rowerowego w rowerze XC 900 S krok po kroku

1. Ustaw łańcuch na ostatniej z zębatek i na najmniejszej tarczy
2. Zdejmuj spinkę za pomocą szczypiec, a następnie zdejmij stary łańcuch z przekładni
3. Umieść nowy łańcuch na ostatniej z zębatek i najmniejszej tarczy, aby ułatwić określenie optymalnej długości łańcucha.
4. Łańcuch powinien znajdować się w odległości 2/3cm od górnego koła wózka przerzutki.
5. Po ustawieniu długości należy skrócić łańcuch na odpowiednią długość za pomocą skuwacza.
6. Zamontuj spinkę na łańcuchu i wykonajcie jeden obrót korbą, aby ustawić ją na górnej części łańcucha, dalej trzymając zaciśnięty hamulec naciśnij mocno na pedał, aby spinka się "zamknęła".

CHAIN WEAR INDICATOR
Wymiana łańcucha w rowerze Rockrider XC 900 S

Wymiana łańcucha w rowerze jest jedną z podstawowych czynności, którą powinien umieć wykonać posiadacz roweru XC 900 S, jak i każdego innego jednośladu. Poniżej przedstawiamy prosty opis czynności, jak zrobić to właściwie.

Co jest potrzebne do wymiany łańcucha rowerowego w rowerze XC 900 S

Przygotuj:
- szczypce do spinek,
- skuwacz do łańcucha,
- nowy łańcuch i spinka.

Wymiana łańcucha rowerowego w rowerze XC 900 S krok po kroku

1. Ustaw łańcuch na ostatniej z zębatek i na najmniejszej tarczy
2. Zdejmuj spinkę za pomocą szczypiec, a następnie zdejmij stary łańcuch z przekładni
3. Umieść nowy łańcuch na ostatniej z zębatek i najmniejszej tarczy, aby ułatwić określenie optymalnej długości łańcucha.
4. Łańcuch powinien znajdować się w odległości 2/3cm od górnego koła wózka przerzutki.
5. Po ustawieniu długości należy skrócić łańcuch na odpowiednią długość za pomocą skuwacza.
6. Zamontuj spinkę na łańcuchu i wykonajcie jeden obrót korbą, aby ustawić ją na górnej części łańcucha, dalej trzymając zaciśnięty hamulec naciśnij mocno na pedał, aby spinka się "zamknęła".

CHAIN WEAR INDICATOR

Akcesoria kompatybilne z rowerem Rockrider XC 900 S

29" ROCKRIDER XC 500 MTB (EAGLE LIGHT BLUE)

Nasze zobowiązanie

ROCKRIDER udziela dożywotniej gwarancji na ramę (5 lat na ramę karbonową), kierownicę i wspornik kierownicy roweru górskiego (w normalnych warunkach użytkowania).

Gwarancja na pozostałe części wynosi dwa lata.

Po rozpoczęcia użytkowania, niektóre elementy (np linki, klocki) mogą potrzebować ponownej regulacji. Z tego powodu oferujemy bezpłatny przegląd Państwa roweru górskiego sześć miesięcy po zakupie