ROCKRIDER RACE 900 TE MTB

Ref: 8654749, 8648069

Obsługa posprzedażowa roweru MTB Rockrider Race 900 Team Edition  - serwis, naprawa, części zamienne

2022

Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące użytkowania roweru górskiego Rockrider Race 900 Team Edition.

Dzięki informacjom związanym z obsługą posprzedażową roweru Race 900 Team Edition bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Rockrider Race 900 Team Edition.

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Prezentacja roweru Rockrider Race 900 Team Edition

Przygotowanie roweru Rockrider Race 900 Team Edition do jazdy. O czym pamiętać?

Pierwsze użycie

Przygotowanie roweru Rockrider Race 900 Team Edition do jazdy. O czym pamiętać?

Obsługa bezprzewodowej transmisji danych sram axs w rowerze Race 900 Team Edition

Nasz rower górski Rockrider Race 900 Team Edition wyposażony jest w mechaniczny układ napędowy lub bezprzewodową przekładnię SRAM Eagle AXS.

AXS to rewolucyjny system, dzięki któremu nie musisz się już martwić o linki i pancerze. Zmiany biegów będą również płynniejsze i dokładniejsze.

Sprawdź ten film, aby dowiedzieć się więcej o częściach Eagle AXS.

Pobierz i uruchom aplikację mobilną Sram AXS

Jeśli w swoim Rockrider Race 900 Team Edition posiadasz bezprzewodową przekładnię SRAM AXS:

SRAM opracował aplikację mobilną, która pomoże Ci ustawić, zmierzyć, kontrolować i spersonalizować komponenty AXS.

Jest tam szybki samouczek, który pomoże Ci odnaleźć się przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Dostęp do samouczka można uzyskać w dowolnym momencie poprzez "Ustawienia" (ikona trybiku w prawym górnym rogu ekranu).

Zarejestruj się, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, a następnie połącz się ze swoim urządzeniem przez Bluetooth. Możesz również włączyć powiadomienia, aby otrzymać alert, gdy Twoje baterie będą wymagały ładowania lub gdy dostępna będzie aktualizacja.

Możesz także:
- Zbudować kilka profili rowerowych (jeśli dzielisz rower, jeśli masz więcej niż jeden rower lub jeśli zmieniasz ustawienia w zależności od wykonywanej jazdy)
- Spersonalizować każdy profil, aby dopasować zachowanie komponentów do Twojego stylu jazdy
- Kontroluj swoje przerzutki i ustaw spersonalizowane polecenia
- Śledzenie wydajności i stanu roweru górskiego, a także poziomu naładowania baterii jego komponentów
- Aktualizacja oprogramowania dla komponentów AXS

First use
Skorzystaj ze strony Sram AXS

AXS Web to narzędzie internetowe przeznaczone dla rowerzystów, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak działa ich rower i czerpać większą przyjemność z jazdy.

Narzędzie można sparować z czujnikami (mocy, ciśnienia w oponach, elektronicznego układu napędowego) oraz komputerami GPS GARMIN i WAHOO.

Oprócz tego, że oferuje te same funkcje co aplikacja mobilna SRAM AXS, wyświetla wszystkie dane (zmiany biegów, użyte przełożenia, strefy mocy, ciśnienie w oponach itp.) na tablicy rozdzielczej, aby pomóc Ci zrozumieć, jak jeździsz i jak możesz poprawić swoje kolarstwo górskie.

First use
Docieranie okładzin hamulcowych w rowerze górskim Rockrider Race 900 Team Edition

Kiedy Twój rower Rockrider Race 900 Team Edition opuszcza sklep, klocki i tarcze są nowe i dlatego skuteczność hamowania jest bardzo słaba. Silne, mocne i ciągłe hamowanie (na przykład podczas jazdy w dół) może doprowadzić do przegrzania i „zeszklenia” klocków. Nasi specjaliści obsługi posprzedażowej doradzają, by unikać takiego zjawiska (sprawi to bowiem, że hamulce będą całkowicie bezużyteczne).

Docieranie okładzin hamulcowych w rowerze Race 900 Team Edition powinno zostać osiągnięte po ok. 10 zahamowaniach na jeden hamulec. Docieranie oznacza silne spowolnienie, aby przejść z 25 do 5 km / h, ale bez blokowania koła, używając tylko jeden hamulec na raz.

Jeśli na wierzchu klocków hamulcowych widać cienką, błyszczącą warstwę, oznacza to prawdopodobnie, że są one zeszklone. Aby uniknąć konieczności ich wyrzucenia, można je odtłuścić, lekko szlifując stosunkowo drobnym papierem ściernym (P120). Pamiętaj, aby podczas szlifowania klocków hamulcowych nosić rękawiczki i maskę. Następnie wystarczy ponownie zamontować klocki hamulcowe i osadzić je w zacisku."

BEDDING IN YOUR BRAKES
Jak określić ciśnienie w oponach dętkowych w rowerze Race 900 Team Edition

Minimalne i maksymalne ciśnienie w oponie dla normalnego ustawienia z dętkami (typu tube) jest podane na boku opony roweru Rockrider Race 900 Team Edition.

Należy jednak pamiętać, że ciśnienie w oponach można dostosować do własnych potrzeb i będzie ono zależało od wagi użytkownika, terenu, po którym jeździ i jego preferencji.
Musisz znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy wydajnością pedałowania (wysokie ciśnienie) a komfortem/przyczepnością (niskie ciśnienie).

Doradcy techniczni w Decathlon Support zalecają, by osiągnąć tą równowagę wykonując czynności:
- Znajdź krótką pętlę (5-10 minut), która przebiega przez jak najwięcej rodzajów terenu (błoto, nierówności, korzenie, bruk itp.)
- Napompuj opony do maksymalnego zalecanego ciśnienia, a następnie wykonaj okrążenie.
Jeśli opona jest zbyt sztywna i nie czujesz się wystarczająco komfortowo lub czujesz, że tracisz przyczepność na zakrętach, obniż ciśnienie. Powtarzaj czynność, aż znajdziesz odpowiednie ciśnienie w oponach.

Upewnij się, że nie schodzisz poniżej minimalnego zalecanego ciśnienia, ponieważ grozi to przebiciem opony.

Dobrze napompowana opona jest niezbędna dla komfortowego i bezpiecznego użytkowania roweru Race 900 Team Edition. Pamiętaj więc, aby często sprawdzać ciśnienie w oponach.

HUTCHINSON KRAKEN
Jak określić ciśnienie w oponach bezdętkowych w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Tubeless to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie opon w rowerze Race 900 Team Edition. Ciśnienie jest niższe (o około pół bara) niż w oponach dętkowych. Ponieważ ciśnienie jest mniejsze, osnowa opony będzie mogła zetknąć się z podłożem. I nie będzie zatrzymywany przez dętkę.

W przypadku opon bezdętkowych celem jest obniżenie ciśnienia, aby maksymalnie wykorzystać możliwości opony, bez dotykania przez obręcz podłoża podczas pokonywania przeszkód.

Uważaj, aby nie pompować opon bezdętkowych w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition powyżej 3 barów, ponieważ może to spowodować deformację aluminiowych obręczy. Dobrze napompowana opona jest niezbędna dla komfortowego użytkowania roweru. Pamiętaj więc, aby często sprawdzać ciśnienie w oponach.

HUTCHINSON KRAKEN
Jak przerobić koła na bezdętkowe w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Aby zmniejszyć ryzyko przebicia lub uszczypnięcia dętki, możesz rozważyć wykonanie kół w swoim rowerze MTB Rockrider Race 900 Team Edition w wersji "Tubeless".

Aby to zrobić, wystarczy zaledwie kilka akcesoriów. Kup online części zamienne do konserwacji opon:
- Płyn uszczelniający
- Zawór
- Taśmę

Jak przerobić koła roweru Race 900 Team Edition na bezdętkowe - instrukcja krok po kroku:
1. Zdejmij koło
2. Zdejmij oponę i dętkę z koła
3. Nałóż taśmę do obręczy (taśmę uszczelniającą) na obręcz
4. Włóż zawór Tubeless przez otwór w obręczy (od wewnątrz obręczy)
5. Nałóż płyn uszczelniający oponę (zapobiegający przebiciu)
6. Zainstaluj swoją nową oponę Tubeless
7.Całkowicie napompuj oponę, aż będzie mocno przylegać do obręczy

Obejrzyj krótki film instruktażowy, w którym ze szczegółami pokazaliśmy wykonanie całego procesu przerobienia koła na bezdętkowe. Jeśli wykonanie tej czynności sprawia Ci trudność, możesz skontaktować się z doradcami naszej obsługi posprzedażowej Decathlon Support lub odwiedzić najbliższy Serwis Decathlon i zlecić wykonanie usługi specjalistom."

Regulacja twardości widelca w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Zastanawiasz się, jak własciwie wyregulować widelec w swoim rowerze Race 900 Team Edition?

Ustawienie widelca RockShox SID zależy od stylu jazdy, terenu i preferencji, ale przede wszystkim od wagi użytkownika roweru.

Aby poznać zalecane ciśnienie i odbicie dla twojego widelca, sprawdź nasz kalkulator ustawienia widelca (link poniżej). Zostaniesz zapytany o swoją wagę w pełnym zestawie (z kaskiem, butami i plecakiem hydracyjnym) oraz model roweru: MTB.

Następnie aplikacja obliczy zalecane ciśnienie (w psi) i odbicie w liczbie kliknięć, począwszy od pozycji całkowicie wkręconej (zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

Ciśnienie określa tzw. sag, czyli procentowy spadek skoku zawieszenia po wejściu na rower. Aby uzyskać bardziej miękką i komfortową jazdę, należy ustawić wysoki sag (pomiędzy 30% a 35%). Dla bardziej wydajnej, wyczynowej jazdy będziesz potrzebował mniejszego ugięcia (pomiędzy 20% a 25%).

Odbicie dyktuje prędkość, z jaką zawieszenie powraca do swojej pierwotnej pozycji po wytłumieniu uderzenia. Zalecamy regulację odbicia w oparciu o Twoją sprawność fizyczną i umiejętności kierowania. Pokrętło odbicia znajduje się pod prawą łopatką widelca (patrz zdjęcie).

Teraz, gdy już wiesz jakie ustawienia są zalecane dla twojego widelca w rowerze Race 900 Team Edition, przeczytaj poniższe informacje na temat "DOSTOSOWYWANIA SAGU WIDELCA".

ADJUSTING YOUR FORK
Dostosowanie SAG widelca w rowerze górskim Rockrider Race 900 Team Edition

Do ustalenia właściwych ustawień dla widelca w Twoim rowerze Rockrider Race 900 Team Edition, będziesz potrzebował dodatkowej pary rąk i wysokociśnieniowej pompki przeznaczonej do systemów zawieszenia, a także linijki lub taśmy mierniczej. Skorzystaj z naszej poniższej instrukcji i sprawdź, jak samodzielnie dostosować SAG widelca!

Najpierw napompuj swoje zawieszenie zgodnie z zalecanymi ustawieniami wskazanymi na goleni widelca. Poproś kogoś o przytrzymanie roweru, lub oprzyj się o ścianę, abyś mógł na niego wsiąść. Zmierz długość goleni wewnętrznych, gdy będziesz już siedział na rowerze. Jeśli zmierzyłeś 80 mm, oznacza to, że opadły one w głąb widelca o 20 mm. Innymi słowy, Twój sag wynosi 20% (100x20% = 20). Obniż ciśnienie w zawieszeniu, aby zwiększyć ugięcie lub podnieś ciśnienie, jeśli trzeba zmniejszyc ugięcie.

Uwaga: Nakładka na zawór służy do ochrony zaworu przed kurzem. Nie robi nic, aby utrzymać ciśnienie. Nie ma więc sensu dokręcać jej zbyt mocno!

Montaż sztycy podsiodłowej typu dropper w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Twój rower górski Race 900 Team Edition jest kompatybilny ze sztycami podsiodłowymi typu dropper 31,6 mm.

Linka i obudowa są poprowadzone wewnętrznie od góry rury dolnej i są łatwo dostępne dzięki klapie Internal Routing Access przy wsporniku dolnym (po lewej stronie).

Obejrzyj nasz film instruktażowy, który pomoże Ci samodzielnie zamontować nową sztycę podsiodłową typu dropper w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszym działem obsługi posprzedażowej Decathlon Support. Możesz również oddać swój rower górski do Serwisu Decathlon, gdzie jeden z naszych techników zamontuje dla Ciebie sztycę.

Obsługa posprzedażowa roweru ROCKRIDER RACE 900 TE naprawa, serwis

Podstawowe narzędzia rowerowe, które przydadzą się każdemu posiadaczowi roweru Race 900 Team Edition

Podczas jazdy na rowerze górskim powinieneś mieć przy sobie odpowiedni sprzęt naprawczy, który będzie przydatny w razie nieprzewidzianych sytuacji, takich jak przebicie opony, zerwanie łańcucha rowerowego lub innych problemów. Sprawdź, jakie narzędzia rowerowe pomogą Ci wydostać się z każdej trudnej sytuacji. Możesz je kupić wygodnie online!

FAQ Race 900 Team Edition

Sprawdź najważniejsze kwestie związane z naprawą, wymianą części czy konserwacją swojego roweru górskiego Rockrider Race 900 Team Edition. W naszym FAQ znajdziesz odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników.

Instalacja, synchronizacja i regulacja układu napędowego Sram GX AXS w rowerze Race 900 Team Edition

Bezprzewodowy układ napędowy SRAM AXS jest niezwykle łatwy w instalacji. Nie ma potrzeby przewlekania kabla wewnątrz, radzenia sobie z zaciętymi linkami czy wymiany pancerzy. Wystarczy zainstalować części w rowerze Race 900 Team Edition i zsynchronizować je ze sobą.

Pomoże w tym poniższy film.

Jak wyregulować scentrowane koło roweru Rockrider Race 900 Team Edition

Podczas kilku pierwszych przejazdów na nowym rowerze Rockrider Race 900 Team Edition wiele elementów będzie się naturalnie przemieszczać i osadzać na swoim miejscu, np. szprychy kół, których ""trzeszczenie"" będzie słyszalne ze względu na skręcanie powstałe podczas montażu. Twój rower Race 900 Team Edition jest wyposażony w obręcze o podwójnych ściankach (wewnątrz kół), które są mocniejsze. Obsługa posprzedażowa Decathlon Support zapewnia Ci możliwość bezpłatnego wycentrowania koła. W tym celu wystarczy skontaktować się z jednym z naszych Serwisów rowerowych Decathlon.

Z usługi tej możesz skorzystać w ramach bezpłatnego serwisu przez pierwsze 6 miesięcy od daty zakupu swojego roweru!

Wiadomość dla rodziców: Niektóre manewry techniczne doceniane przez najmłodszych (jazda na tylnym kole, poślizgi, skoki na krawędziach, ...), jeśli powtarzają się zbyt często, mogą również powodować luzy w tylnej piaście i chybotanie się felg. Jeśli zaobserwujemy częste praktykowanie tych zachowań, ważne jest, aby uświadomić dziecku ich konsekwencje.

Obsługa posprzedażowa roweru ROCKRIDER RACE 900 TE naprawa, serwis
Jak naprawić przebitą oponę w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Dzięki naszym prostym instrukcjom, bez trudu poradzisz sobie z samodzielnym usunięciem usterki w oponie rowerowej!
Do naprawy przebitej opony potrzebne są: pompka, pojemnik z wodą, szmatka i zestaw do naprawy dętek.

Instrukcja naprawy przebitej opony rowerowej w rowerze górskim Rockrider Race 900 Team Edition krok po kroku:

- Podnieś ciśnienie w dętce
- Aby zlokalizować przebicie, przepuść dętkę przez wodę
- Po zlokalizowaniu otworu osusz dętkę ściereczką i przejdź do fazy skrobania przy użyciu papieru ściernego znajdującego się w zestawie. Przygotuje to dętkę do klejenia i zapewni maksymalne przyleganie kleju.
- Nałóż klej obficie wokół otworu i odczekaj 3 do 5 minut.
- Umieść łatę na otworze i przytrzymaj ją przez kilka minut.
- Włóż dętkę z powrotem do opony.

Obejrzyj film instruktażowy, w którym jeszcze dokładniej zobrazowaliśmy cały proces naprawy uszkodzonej opony rowerowej.

Jeśli nie posiadasz zestawu naprawczego, możesz go wygodnie kupić online za pośrednictwem naszej strony. Wybierz produkty dedykowane do Twojego roweru!

Jak naprawić przebitą oponę bezdętkową Tubeless w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Przebicie opony rowerowej może przytrafić się każdemu rowerzyście. Naprawa opony bezdętkowej Tubeless w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition nie jest niczym trudnym. Dzięki poniższym instrukcjom, bez problemu poradzisz sobie z samodzielną naprawą i usunięciem usterki. Skorzystaj z naszych porad!

Aby naprawić przebitą oponę bezdętkową Tubeless w rowerze Race 900 Team Edition, należy wykonać następujące czynności:

1. Usuń ciało obce z opony
2. Oczyść otwór za pomocą pilnika i pokryj klejem
3. Włóż korek do instalatora korków. Nie bój się wcisnąć go na siłę - zapewni to dobre uszczelnienie!
4. Pokryj klejem wtyczkę i instalator wtyczek
5. Włóż wtyczkę do połowy w otwór
6. Delikatnie wyciągnij wtyczkę z igły
7/.Odetnij ją na 3 mm od osnowy opony.

Ta naprawa sprawdza się w przypadku małych dziur do 6 mm. Jeśli przebicie jest większe, trzeba będzie zmienić oponę.

TUBELESS REPAIR KIT
Jak wymienić hak przerzutki w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Wygięty hak w rowerze powoduje, że przerzutka nie jest wyosiowana i przez to nie może prawidłowo funkcjonować.

Aby zlikwidować tą usterkę w rowerze Race 900 Team Edition samodzielnie, należy stanąć za rowerem i sprawdzić ustawienie przerzutki.
Jeżeli hak jest wygięty lub złamany, należy udać się do najbliższego serwisu Decathlon w celu jego wymiany. Można go również wymienić samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w filmie instruktażowym SRAM TECH.

Uwaga: Film dotyczy uniwersalnego haka przerzutki. Proces jest taki sam dla haka przerzutki ROCKRIDER XC/AM.

Jak wymienić łańcuch w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Zerwanie łańcucha rowerowego może przytrafić sie każdemu rowerzyście. Dzięki naszym podpowiedziom i instrukcjom, będziesz wiedział jak samodzielnie poradzić sobie z tym problemem i naprawić usterkę.

Dwa proste sposoby na wymianę łańcucha rowerowego w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition:

1. Łańcuch rowerowy w swoim rowerze Race 900 Team Edition możesz wymienić samodzielnie. W tym celu będziesz potrzebować dwóch akcesoriów: skuwacza i spinki do łańcucha (dedykowane części i akcesoria rowerowe możesz kupić online za pośrednictwem naszej strony - link poniżej). Obejrzyj film instruktażowy, który jest zarazem najlepszą instrukcją krok po kroku podczas wymiany łańcucha w rowerze.

2. W razie jakichkolwiek problemów, pamiętaj że z naprawy, wymiany części lub doradztwa technicznego możesz skorzystać udając się do naszych serwisów Decathlon. Wyspecjalizowani technicy zawsze służą informacjami i wsparciem!

Jak wymienić kasetę w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Aby sprawdzić jak bardzo zużyta jest kaseta w Twoim rowerze Race 900 Team Edition, wystarczy przyjrzeć się trybom. Jeśli zęby są ostre i spiczaste, kaseta rowerowa wymaga wymiany. Pamiętaj, że zużyty łańcuch powoduje zużycie kasety, warto więc także regularnie sprawdzać, w jakim stanie jest Twój łańcuch rowerowy.

Kasetę można wymienić w serwisie Decathlon lub zrobić to samemu korzystając z naszych podpowiedzi i filmu instruktażowego.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielną wymianę, będziesz potrzebował kompatybilnego pierścienia blokującego (w tym przypadku Shimano) i bata do łańcucha. Wszystkie części zamienne, akcesoria i sprzet naprawczy możesz kupić wygodnie online za pośrednictwem naszej strony.

Wymiana kasety rowerowej na nową w rowerze Race 900 Team Edition - instrukcja krok po kroku:

1. Zdejmij tylne koło i załóż bat łańcuchowy na jedną z większych zębatek, aby zatrzymać obracanie się kasety
2. Umieść pierścień blokujący w środku kasety i odkręć go za pomocą klucza, trzymając jednocześnie bat, aby uniemożliwić jego obracanie się
3. Twoja kaseta jest teraz oddzielona od koła i można ją łatwo zdjąć
4. Przed założeniem nowej kasety, dokładnie wyczyść korpus piasty
5. Możesz również lekko nasmarować kliny, aby ułatwić ich zdejmowanie w przyszłości
6. Umieść nową kasetę rowerową na bębenku i dokręć wszystko. Nie ma potrzeby, aby zrobić to zbyt mocno. Jeśli masz klucz dynamometryczny, możesz dokręcić ją do 40 Nm.

Obsługa posprzedażowa roweru ROCKRIDER RACE 900 TE naprawa, serwis

Darmowy przegląd bezpieczeństwa roweru Rockrider Race 900 team Edition - 6 msc od daty zakupu

Do roweru Race 900 Team Edition, jak i do wszystkich rowerów marki B'TWIN kupionych z Kartą Klienta, oferujemy 1 w pełni darmowy przegląd, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu.

Przegląd roweru Race 900 Team Edition obejmuje:
diagnostykę, wszelkie regulacje hamulców i napędu oraz sprawdzenie połączeń śrubowych

Zapraszamy na naszych profesjonalnych Serwisów Decathlon!

Samodzielne naprawianie usterek w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Wymiana łańcucha

Wymiana kasety

Wymiana klocków

Regulcja widelca

Konwersja na tubeless

Wymiana dętki

Wymiana haka przerzutki

Obsługa posprzedażowa roweru ROCKRIDER RACE 900 TE naprawa, serwis

Kanał Youtube Serwis Decathlon

Zobacz wszystkie nasze filmy instruktażowe z kategorii Serwis Rowerowy

SRAM-CASSETTE-10S

Części zamienne do roweru Rockrider Race 900 Team Edition

Potrzebujesz kupić części zamienne do swojego jednośladu? Nic prostszego!

Poznaj wszystkie części zamienne dedykowane do roweru górskiego Rockrider Race 900 Team Edition. Zamów je online z dostawą do domu!

Konserwacja roweru Rockrider Race 900 Team Edition

Czyszczenie roweru Rockrider Race 900 Team Edition

Właściwa konserwacja roweru jest niezwykle ważna. Regularne czyszczenie z użyciem odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji sprawi, że Twój rower Race 900 Team Edition nie tylko będzie idealnie wyglądał, ale przede wszystkim wydłuży się jego żywotność. Konserwacja i czyszczenie roweru nie jest niczym trudnym, nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów. Poznaj nasze podpowiedzi i wskazówki dotyczące zarówno akcesoriów jak i środków do mycia jednośladu!

Akcesoria niezbędne do prawidłowego czyszczenia roweru Race 900 Team Edition:
- specjalny środek do czyszczenia
- gąbka
- szczotka
- szmatki z mikrofibry.

Przed zastosowaniem środków czyszczących należy opłukać rower wodą bieżącą (najlepiej za pomocą węża). Za pomocą gąbki i szczotki dokładnie nałóż kosmetyk czyszczący zwracając uwagę na miejsca trudniej dostępne.
Należy pozwolić, aby produkt zadziałał przed spłukaniem roweru, uważając jednocześnie, by preparat uszkodził części mechanicznych.

Po spłukaniu czystą wodą, należy wysuszyć rower Race 900 Team Edition wycierając do sucha czystą i miękką szmatką.

Czyszczenie napędu w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Utrzymanie napędu rowerowego w czystości jest jednym z bardziej istotnych zabiegów konserwacyjnych jednościadu. Sprawdź jak prawidłowo wykonać tą czynność w rowerze Race 900 Team Edition. Przeczytaj nasze podpowiedzi krok po kroku i obejrzyj krótki film instruktażowy, który jeszcze lepiej obrazuje tą czynność!

Aby wyczyścić i nasmarować napęd w rowerze Race 900 Team Edition, należy zaopatrzyć się w odtłuszczacz w sprayu, odpowiednią szczotkę i smar (kupisz je online za pośrednictwem naszej strony).

1. Pierwszym krokiem będzie zabezpieczenie tarczy czystą szmatką, aby uniknąć rozpryskiwania się na nią smaru
2. Nanieś odtłuszczacz na całą przekładnię, przetrzyj szczotką kasetę, łańcuch rowerowy i kółka przerzutki
3. Pozwól, aby preparat zadziałał przez kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą z umiarkowanej odległości
4. Poczekaj, aż przekładnia roweru wyschnie i dopiero wtedy rozpocznij nakładanie smaru
5. Wytrząśnij smar i nanieś go na wewnętrzną stronę łańcucha, aby zwiększyć jego wydajność.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Wymiana klocków hamulcowych wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. Korzystając z naszych wskazówek oraz filmu instruktażowego możesz wykonać ją samodzielnie. Sprawdź szczegóły!

Do wymiany klocków hamulcowych w rowerze górskim Rockrider Race 900 Team Edition potrzebne będą:
- nowe klocki hamulcowe
- płaski śrubokręt
- klucz imbusowy 3mm.

Wymiana klocków hamulcowych w rowerze Race 900 Team Edition krok po kroku:
1. W pierwszej kolejności należy zdjąć koło roweru
2. Za pomocą śrubokręta rozsuń klocki i umieść tłoczki z powrotem w ich pierwotnej pozycji
3. Wyjmij trzpień trzymający klocki na miejscu i wyjmij je z zacisku
4. Umieść sprężynę kontrującą pomiędzy nowymi klockami
5. Włóż nowe klocki do zacisku hamulcowego, a następnie umieść trzpień z powrotem na miejscu, aby zakończyć proces.
6. Załóż ponownie koło i sprawdź, czy klocki hamulcowe są prawidłowo umieszczone i nie ocierają się o tarczę.

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Zastanawiasz się, jak wyregulować hydrauliczny zacisk hamulca tarczowego w rowerze Race 900 S? Sprawdź nasze poniższe wskazówki, i przekonaj się, jak prosta jest ta czynność, możesz wykonać ją samodzielnie. Obejrzyj specjalnie przygotowany film instruktażowy, który jeszcze lepiej zobrazuje wykonanie tego zabiegu.

Regulacja hydraulicznego zacisku hamulca tarczowego - jak ją wykonać w rowerze Race 900 S i co będzie Ci potrzebne?

Jedynym niezbędnym akcesorium w tym przypadku jest klucz imbusowy 5mm.
Odkręć zacisk hamulca, obróć koło i zaciśnij dźwignię hamulca. Ważne jest, aby dźwignia hamulca była zablokowana przed przykręceniem zacisku z powrotem na miejsce.

Sprawdź, czy tarcza i klocki nadal się stykają.

Co zrobić gdy dźwignia hamulca w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition nie działa?

Prawidłowe działanie dźwigni hamulca ręcznego w rowerze Race 900 Team Edition, jak i w każdym innym jednośladzie jest niezwykle ważna. Wpływa na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jeśli zauważysz, że dźwignia hamulca ręcznego w Twoim rowerze działa w wadliwy sposób - jest "gąbczasta" lub dotyka kierownicy zanim uda się zahamować, świadczy to o tym, że należy odpowietrzyć cały układ hamulcowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego - zgłoś się do Serwisu Decathlon w celu usunięcia usterki.
Możesz także zrobić to samodzielnie z wykorzystaniem zestawu do odpowietrzania. Kupisz go online za pośrednictwem naszej strony!

Bleeding your brakes
Konserwacja widelca w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Widelec jest jednym z elementów roweru górskiego Rockrider Race 900 Team Edition, który pracuje najciężej, dlatego wymaga dokładnej konserwacji. Ma ona na celu zapewnienie rowerzyście bezpieczeństwa i komfortu na technicznych szlakach. Specjaliści obsługi posprzedażowej Decathlon Support zalecają, aby widelec w rowerze Race 900 Team Edition był poddawany regularnym przeglądom.

Co zrobić aby widelec rowerowy służył jak najdłużej? - wskazówki

Po każdej jeździe wyczyść wszelkie zabrudzenia z amortyzatorów i uszczelek przeciwpyłowych. Zminimalizuje to ryzyko przedostania się brudu do tarczy.
Możesz dodać smar PTFE, aby zapobiec wysychaniu uszczelek. Wytrzyj jego nadmiar, by nie zbierał on kurzu.

Kolejne dwie czynności w konserwacji widelca w rowerze Race 900 Team Edition mogą być nieco trudniejsze, ponieważ wymagają demontażu widelca. Jeśli nie czujesz się pewnie lub nie masz odpowiednich narzędzi, oddaj swój rower górski do jednego z serwisów Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Jeśli chcesz zrobić to sam, zapoznaj się z instrukcją obsługi widelca, która znajduje się poniżej, w sekcji INSTRUKCJE OBSŁUGI.

Po 50 godzinach jazdy oddaj swój rower [marka, model] do podstawowego serwisu w celu wymiany oleju, pierścieni piankowych i uszczelek. Te czynności serwisowe wymaga zdemontowania widelca. Jeżeli nie masz pewności, że sam zrobisz to prawidłowo lub nie masz odpowiednich narzędzi, przywieź rower do warsztatu Decathlon. Nasi technicy chętnie Ci pomogą. Możesz również zapoznać się z instrukcją konserwacji (sekcja Instrukcje Obsługi).

Po 200 godzinach jazdy należy poddać widelec pełnemu serwisowi. Obejmuje to wymianę wszystkich uszczelek, oleju smarującego oraz oleju w kasecie amortyzatora.

Konserwacja roweru Rockrider Race 900 Team Edition
Wymiana łańcucha w rowerze Rockrider Race 900 Team Edition

Wymiana łańcucha w rowerze jest jedną z podstawowych czynności, którą powinien umieć wykonać posiadacz roweru Race 900 Team Edition, jak i każdego innego jednośladu. Poniżej przedstawiamy prosty opis czynności, jak zrobić to właściwie.

Co jest potrzebne do wymiany łańcucha rowerowego w rowerze Race 900 Team Edition

Przygotuj:
- szczypce do spinek,
- skuwacz do łańcucha,
- nowy łańcuch i spinka.
Wymiana łańcucha rowerowego w rowerze Race 900 Team Edition krok po kroku

1. Ustaw łańcuch na ostatniej z zębatek i na najmniejszej tarczy
2. Zdejmuj spinkę za pomocą szczypiec, a następnie zdejmij stary łańcuch z przekładni
3. Umieść nowy łańcuch na ostatniej z zębatek i najmniejszej tarczy, aby ułatwić określenie optymalnej długości łańcucha.
4. Łańcuch powinien znajdować się w odległości 2/3cm od górnego koła wózka przerzutki.
5. Po ustawieniu długości należy skrócić łańcuch na odpowiednią długość za pomocą skuwacza.
6. Zamontuj spinkę na łańcuchu i wykonajcie jeden obrót korbą, aby ustawić ją na górnej części łańcucha, dalej trzymając zaciśnięty hamulec naciśnij mocno na pedał, aby spinka się "zamknęła".

CHAIN WEAR INDICATOR

Akcesoria kompatybilne z rowerem Rockrider Race 900 Team Edition

Instrukcja obsługi roweru Rockrider Race 900 Team Edition

29" ROCKRIDER XC 500 MTB (EAGLE LIGHT BLUE)
29" ROCKRIDER XC 500 MTB (EAGLE LIGHT BLUE)

Nasze zobowiązanie

ROCKRIDER udziela dożywotniej gwarancji na ramę (5 lat na ramę karbonową), kierownicę i wspornik kierownicy roweru górskiego (w normalnych warunkach użytkowania).

Gwarancja na pozostałe części wynosi dwa lata.

Po rozpoczęcia użytkowania, niektóre elementy (np linki, klocki) mogą potrzebować ponownej regulacji. Z tego powodu oferujemy bezpłatny przegląd Państwa roweru górskiego sześć miesięcy po zakupie