draisienne_noire_fille_garçon_4_ans_decathlon_btwin

REF: 8349389

ROWEREK BIEGOWY RUN RIDE 520 CRUISER 10" DLA DZIECI

2020

Chcesz wyruszyć na terenową przygodę? Nasz rower biegowy 900, wyposażony w prawdziwe 12-calowe opony, został zaprojektowany dla dzieci w wieku od 3 do 4,5 lat (od 90 do 105 cm).


Chcesz jeździć po wszystkich rodzajach terenu jak duże dzieci? Lekki i wytrzymały, wyposażony w nasz wyjątkowy hamulec i prawdziwe 12-calowe opony, nasz rowerek balansowy pojedzie z Twoim dzieckiem wszędzie i przeżyje każdą przygodę.

Montaż

Jak zmontować runride 520

Zamówiłeś rowerek biegowy przez Internet i właśnie został on dostarczony do Twojego domu. Po rozpakowaniu widzisz, że rowerek składa się z kilku części.

Konieczny jest etap montażu! Nie martw się, poprowadzimy Cię krok po kroku...

Po pierwsze, w pudełku zobaczysz następujące elementy: siodełko jest osobno, znajdziesz też narzędzie przymocowane do tylnego koła. Kierownica znajduje się w pierwszej torbie, a przednie koło i widelec w drugiej.

Uważaj, kierownica jest przymocowana do ramy za pomocą linki hamulcowej (obchodź się z nią ostrożnie).

KROK I.: weź przednie koło i zdejmij kołnierz z widelca.

Następnie włóż widelec do ramy. Włóż kołnierz kierownicy do widelca. Następnie wsunąć kierownicę bezpośrednio do widelca (na pionowej rurce kierownicy jest zaznaczona prowadnica).

KROK 2: Ustaw rowerek z obydwoma kołami na ziemi lub na płaskiej powierzchni (np. na stole). Umieść kołnierz kierownicy w kontakcie z pierścieniem blokady kierownicy.

KROK 3: dokręcanie.Użyj narzędzia przymocowanego do tylnego koła (klucz o rozmiarze 13), aby dokręcić zacisk kierownicy.  Zacisk powinien być wystarczająco mocny, aby utrzymać kierownicę w miejscu. W normalnych warunkach nie powinno być potrzeby dokręcania jej na siłę (mogłoby to spowodować uszkodzenie części).

KROK 4: Włóż siodełko do ramy. Następnie można dokręcić kołnierz zacisku siodełka (upewniając się, że jest on włożony przynajmniej na minimalną głębokość).

Rower biegowy jest już gotowy! Teraz pamiętaj, aby przed pierwszą jazdą prawidłowo dopasować siodełko i wysokość kierownicy do wzrostu dziecka, które będzie z niego korzystać!

Comment_monter_la_draisienne_decathlon

Pierwsze użycie

Jak wyregulować wysokość siodełka i kierownicy przed pierwszą jazdą

Dobrze wyregulowane siodło jest niezbędne, aby pomóc dziecku w uzyskaniu pozycji, która pozwoli mu uczyć się z poczuciem bezpieczeństwa.

Gdy dziecko zaczyna jeździć, ważne jest, aby jego stopy leżały płasko na ziemi, gdy siedzi na siodełku.

Gdy dziecko poczuje się komfortowo podczas jazdy na rowerze i zacznie nabierać prędkości, można wyregulować siodełko tak, aby tylko jego przednia część stopy stykała się z podłożem.

Regulując kierownicę, można ją przesunąć aż do linii pod literą "S" napisu "STOP", który znajduje się na rurze kierownicy.


Dzieci szybko rosną, dlatego pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy siodełko i kierownica są zawsze na odpowiedniej wysokości.

comment_regler_la_hauteur_du_guidon_et_selle_draisienne_decathlon

Jak sprawdzić, czy hamulce są prawidłowo wyregulowane

Możesz sprawdzić hamulce w rowerze swojego dziecka, biorąc go za kierownicę i pociągając za prawą dźwignię, aby sprawdzić tylny hamulec, oraz za lewą, aby sprawdzić przedni. Koła powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są wciśnięte.

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się nastawnik baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec, co spowoduje mniej ostre hamowanie i odsunie klocki hamulcowe od obręczy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

comment_regler_la_hauteur_du_guidon_et_selle_draisienne_decathlon

Konserwacja

Mycie roweru biegowego

Jeżeli po kilku jazdach zauważą Państwo, że rower jest brudny (błoto, deszcz, kurz itp.), należy go dobrze wyczyścić.  Jeśli jest to kurz: wystarczy wyczyścić go suchą szmatką. Jeśli błoto lub inne zabrudzenia są bardziej uporczywe, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Następnie można wyczyścić zabrudzone części roweru (ramę, widelec, kierownicę, koła).

CZY WIESZ, ŻE?   Unikaj spryskiwania roweru wężem: niektóre elementy nie będą tego tolerować!   Po zakończeniu wystarczy wytrzeć rower do sucha szmatką, aby zapobiec rdzewieniu.
Przy okazji sprawdź dokręcenie zacisków i kół: czy są wystarczająco mocno dokręcone? Jeśli nie, dokręć je za pomocą klucza.

Jak czyścić chwyty w rowerze biegowym

Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć do sucha!

Przechowywanie roweru

Zalecamy przechowywanie roweru biegowego w suchym miejscu.  Ważne jest, aby zapewnić, że pozostanie on suchy.

Mam problem

Muszę wymienić koło w rowerze biegowym b'twin jak się za to zabrać?

Ponieważ chcemy, abyś mógł szybko i łatwo samodzielnie naprawiać nasze produkty, koło do roweru biegowego jest dostępne w sprzedaży jako część zamienna! Można je zamówić kontaktując się bezpośrednio z warsztatem w najbliższym serwisie Decathlon.

I NEED TO CHANGE A WHEEL ON A B'TWIN BALANCE BIKE. HOW DO YOU DO THIS?
KIDS' BIKE - B'TWIN Kids - RunRide Black

Instrukcja