Decathlon balance bike RunRide 900

Ref: 8501033

ROWEREK BIEGOWY RUN RIDE 900 MTB 12" DLA DZIECI

2020

Chcesz wyruszyć na terenową przygodę? Nasz rower biegowy 900, wyposażony w prawdziwe 12-calowe opony, został zaprojektowany dla dzieci w wieku od 3 do 4,5 lat (od 90 do 105 cm).


Chcesz jeździć po wszystkich rodzajach terenu jak duże dzieci? Lekki i wytrzymały, wyposażony w nasz wyjątkowy hamulec i prawdziwe 12-calowe opony, nasz rowerek balansowy pojedzie z Twoim dzieckiem wszędzie i przeżyje każdą przygodę.

Montaż

Jak zmontować runride 900

Zamówiłeś rowerek biegowy i właśnie dotarł on do Twojego domu. Po rozpakowaniu widzisz, że rowerek jest w kilku częściach.

Potrzebny jest montaż! Ale nie martw się, poprowadzimy Cię krok po kroku.

Po pierwsze, w pudełku zobaczysz następujące elementy: siodełko i kierownicę w tej samej torbie, a także narzędzie przymocowane do wspornika na końcu widelca i dwóch kół.

Uwaga, kierownica jest przymocowana do ramy za pomocą linki hamulcowej (należy obchodzić się z nią ostrożnie).

KROK 1: montaż kierownicy

Zamontuj kierownicę i dokręć śrubę za pomocą dołączonego narzędzia (na pionowej rurze kierownicy znajduje się znak wskazujący minimalne wsunięcie).

KROK 2: montaż przedniego koła.

Włóż przednie koło do widelca i ustaw podkładkę zabezpieczającą. Następnie można dokręcić oś koła za pomocą systemu szybkiego mocowania: przekręć dźwignię, a następnie złóż ją z powrotem, aby dokręcić koło do widelca. Uwaga: pamiętaj, aby ustawić dźwignię z przodu widelca.  

KROK TRZECI: montaż tylnego koła

Najpierw zdejmij obudowę linki hamulcowej z lewego zacisku, aby zamontować tylne koło na ramie.

Upewnij się, że podkładka zabezpieczająca jest prawidłowo umieszczona. Następnie możesz dokręcić oś koła za pomocą systemu szybkiego mocowania: przekręć dźwignię, a następnie złóż ją z powrotem, aby przymocować koło do widelca. Uwaga: pamiętaj, aby dźwignia była skierowana do góry.

Pamiętaj o ponownym podłączeniu obudowy do zacisku hamulca.

KROK 4: włóż siodełko do ramy. Następnie możesz dokręcić kołnierz zacisku siodełka za pomocą systemu szybkiego zwalniania (pamiętając o przestrzeganiu minimalnego włożenia zaznaczonego na sztycy podsiodłowej).

Rower biegowy 900 jest już gotowy!
Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem rowerka prawidłowo wyregulować siodełko i wysokość kierownicy, aby dopasować je do wzrostu dziecka, które będzie z niego korzystać. Zalecamy również sprawdzenie hamulców przed pierwszym użyciem.

Comment_monter_la_draisienne_runride_900

Pierwsze użycie

Jak wyregulować wysokość siodełka i kierownicy przed pierwszą jazdą

Dobrze wyregulowane siodło jest niezbędne, aby pomóc dziecku w uzyskaniu pozycji, która pozwoli mu uczyć się z poczuciem bezpieczeństwa.  

Gdy dziecko zaczyna jeździć, ważne jest, aby jego stopy leżały płasko na ziemi, gdy siedzi na siodełku.

Siodełko i kierownicę można łatwo regulować za pomocą systemu szybkiego zwalniania.

Gdy dziecko poczuje się komfortowo podczas jazdy na rowerze i zacznie nabierać prędkości, można wyregulować siodełko tak, aby tylko jego przednia część stopy stykała się z podłożem.

Regulując kierownicę, można ją przesunąć aż do linii pod literą "S" napisu "STOP", który znajduje się na rurze kierownicy.Dzieci szybko rosną, dlatego pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy siodełko i kierownica są zawsze na odpowiedniej wysokości.

comment_regler_la_hauteur_du_guidon_et_selle_draisienne_900

Jak sprawdzić, czy hamulce są prawidłowo wyregulowane

Możesz sprawdzić hamulce w rowerze swojego dziecka, biorąc go za kierownicę i pociągając za prawą dźwignię, aby sprawdzić tylny hamulec, oraz za lewą, aby sprawdzić przedni. Koła powinny przestać się poruszać po pociągnięciu odpowiedniej dźwigni. Klocki hamulcowe nie powinny ocierać się o boki obręczy, gdy hamulce nie są wciśnięte.

Oto co należy zrobić, jeśli zauważysz, że hamowanie nie jest płynne lub koła ocierają się o hamulce: Przed dźwignią hamulca znajduje się nastawnik baryłkowy. Przekręć bębenek w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby wzmocnić hamulec i uzyskać ostrzejsze hamowanie. Przekręć bębenek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować hamulec, co spowoduje mniej ostre hamowanie i odsunie klocki hamulcowe od obręczy.

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan hamulców.

comment_regler_frein_draisienne_decathlon

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony 16"?

Zalecane ciśnienie jest zawsze napisane na boku każdej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na boku opony. Ciśnienie to może się różnić w zależności od opony.

Aby sprawdzić, czy opona jest prawidłowo napompowana, wystarczy ścisnąć ją między palcami: powinna być twarda, a jednocześnie lekko uginać się pod palcami.

Konserwacja roweru biegowego

Czyszczenie roweru biegowego

Myć wilgotną szmatką z mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć do sucha suchą szmatką.

Mycie roweru biegowego

Jeżeli po kilku jazdach zauważą Państwo, że rower jest brudny (błoto, deszcz, kurz itp.), należy go dobrze wyczyścić.  Jeśli jest to kurz: wystarczy wyczyścić go suchą szmatką. Jeśli błoto lub inne zabrudzenia są bardziej uporczywe, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Następnie można wyczyścić zabrudzone części roweru (ramę, widelec, kierownicę, koła).

CZY WIESZ, ŻE?   Unikaj spryskiwania roweru wężem: niektóre elementy nie będą tego tolerować!   Po zakończeniu wystarczy wytrzeć rower do sucha szmatką, aby zapobiec rdzewieniu.
Przy okazji sprawdź dokręcenie zacisków i kół: czy są wystarczająco mocno dokręcone? Jeśli nie, dokręć je za pomocą klucza.

Przechowywanie roweru

Zalecamy przechowywanie roweru biegowego w suchym miejscu.  Ważne jest, aby zapewnić, że pozostanie on suchy.

Mam problem

Wymiana dętki 12"

W celu wymiany dętki należy zdjąć koło 12" za pomocą systemu szybkozamykacza i poluzować piastę zabezpieczającą.

W przypadku koła tylnego należy pamiętać, aby odłączyć również obudowę linki hamulcowej od zacisku. Po zdjęciu opony z obręczy można wymienić lub naprawić dętkę 12".

Uwaga: film jest filmem instruktażowym, proszę upewnić się, że używasz właściwej dętki 12" do roweru biegowego 900.

changing the wheel

KIDS BIKE - B'TWIN Kids' - Runride 900 Mountain Bike

Instrukcja