MTB HELMET ROCKRIDER ST 50

REF: 2386117, 8500051, 2386116

KASK ROWEROWY MTB ROCKRIDER ST 50

2019

Kask rowerowy stworzony na pierwsze przejażdżki MTB.

Chroń głowę przed gałęziami i uderzeniami w kasku ST 50. Jest on łatwy do dopasowania, z 2 klamrami pod uszami i jedną pod brodą. Dodatkowo posiada 15 otworów do wentylacji.

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Przedłużenie żywotności kasku

PRZEDŁUŻENIE ŻYWOTNOŚCI KASKU
Tak jak wszystkie produkty, nasze kaski mają wpływ na środowisko w trakcie swojego życia.

Dlatego właściwa konserwacja kasku jest niezbędna, aby przedłużyć jego żywotność, zmniejszyć jego wpływ na środowisko i zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Dbaj o swój kask - planeta będzie Ci wdzięczna, a wraz z nią Twoja głowa.

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Konserwacja

Po błotnistej wycieczce lub intensywnym wysiłku pamiętaj, aby umyć kask w świeżej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła. Nie używaj jednak żadnych detergentów ani chemicznych środków czyszczących. Ponadto, aby uchronić kask przed zarysowaniami, nie używaj gąbki stroną ze skrobaczką.

Po umyciu pozostaw kask do wyschnięcia na powietrzu lub wytrzyj go miękką szmatką. Nie umieszczaj go w pobliżu kaloryfera lub innego źródła ciepła, aby przyspieszyć suszenie.

Sól zawarta w twoim pocie może zaatakować piankę twojego kasku. Aby temu zapobiec, możesz umyć części pianki w słodkiej wodzie. To znacznie wydłuży ich żywotność!

Na koniec, przechowuj swój kask w suchym, chłodnym miejscu. Unikaj nadmiernych źródeł ciepła, promieniowania UV i zimowych chłodów.

Wymiana pianki

Wiele kasków, które nadal nadają się do użytku, jest co roku wyrzucanych, ponieważ nie są już wystarczająco wygodne, aby je nosić. Bez regularnej konserwacji, sól zawarta w pocie może zaatakować piankę i przedwcześnie ją zużyć, co prowadzi do konieczności wymiany kasku.

Aby zapobiec przedwczesnemu wyrzuceniu kasku, DECATHLON oferuje zestawy do wymiany zużytej pianki w kasku.

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Żywotność

Kask rowerowy to przede wszystkim element wyposażenia bezpieczeństwa. Dążymy do zmniejszenia jego wpływu na środowisko, ale musimy zachować jego właściwości ochronne.

Niestety, kaski rowerowe nie są wieczne. Z biegiem lat, w wyniku użytkowania lub uderzeń gałęzi, stopniowo tracą swoją zdolność absorpcji wstrząsów.

Ogólnie rzecz biorąc, kask rowerowy wytrzyma 5 lat, jeśli nie był narażony na gwałtowne uderzenia.
Jednak kaski, które przeszły przez gwałtowne uderzenia, powinny zostać wycofane z użytku.

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Dlaczego należy zaprzestać używania kasku po gwałtownym uderzeniu?

Zewnętrzna skorupa kasku jest wykonana z poliwęglanu, a wewnętrzna z polistyrenu ekspandowanego (EPS). Pierwsza z nich tworzy sztywną warstwę ochronną, która blokuje uderzenia i zapobiega wstrząsom, podczas gdy druga absorbuje siłę gwałtownego uderzenia poprzez zmianę swojego kształtu. Ta deformacja jest tym, co zapewni dobrą absorpcję wstrząsów i zredukuje efekt odbicia. Należy pamiętać, że kask jest zaprojektowany do ochrony mózgu przed pojedynczym, gwałtownym uderzeniem.

Tak więc po gwałtownym uderzeniu (upadek na głowę lub upadek kasku na ziemię), kask straci wszystkie swoje zdolności absorpcji wstrząsów. Pojawiają się mikropęknięcia, które nie muszą być widoczne, a które sprawiają, że kask staje się bardziej kruchy. Jeśli chodzi o EPS, jest on nieodwracalnie zdeformowany i kask nie będzie już chronił Twojego mózgu przed przyszłymi uderzeniami. Niebezpiecznie jest go ponownie zakładać!

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Dlaczego należy wymieniać kask co 5 lat?

Zaleca się wymianę kasku co 5 lat, ponieważ po tym czasie, w zależności od warunków użytkowania i konserwacji, materiał amortyzujący może się zestarzeć i stracić część swoich właściwości absorpcyjnych w porównaniu do stanu pierwotnego.

Aby sprawdzić wiek kasku, wystarczy spojrzeć na datę produkcji umieszczoną wewnątrz kasku (często pod piankowymi wkładkami).

Sposób, w jaki obchodzisz się z kaskiem może również wpłynąć na jego żywotność. Jeśli kask jest często wstrząsany, szczególnie jeśli kładziesz go zbyt mocno lub jeśli często spada, będzie on stopniowo tracił swoje właściwości absorpcyjne.

Chroń swój kask, a on będzie chronił Twoją głowę!

MTB HELMET ROCKRIDER ST 500

Deklaracja zgodności

Przeczytaj deklarację zgodności dla Twojego kasku MTB Helmet ST 50.