8563558_SINGLE_SPEED_500

REF: 8563558

Obsługa posprzedażowa roweru miejskiego Elops Single Speed 500 - serwis, naprawa, części zamienne

2020

Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące użytkowania roweru miejskiego Elops Single Speed 500.

Dzięki omówieniu wszelkich istotnych zagadnień związanym z obsługą posprzedażową roweru Elops Single Speed 500 bez problemu poradzisz sobie zarówno z montażem, konserwacją i samodzielną wymianą części lub drobnymi naprawami. Nasze filmiki instruktażowe wszystko dokładnie obrazują. W opracowanym przez zespół profesjonalnych doradców technicznych poradniku znajdziesz nie tylko przydatne porady i podpowiedzi, ale również w prosty sposób zamówisz dedykowane części zamienne online.

W naszym FAQ przeczytasz najczęściej zadawane przez użytkowników pytania i odpowiedzi na różnego rodzaju zagadnienia. W razie potrzeby możesz także skontaktować się ze specjalistami w naszych serwisach stacjonarnych lub pobrać szczegółową instrukcję obsługi roweru Elops Single Speed 500.

Zapraszamy do korzystania z usług wsparcia posprzedażowego Decathlon Support!

Pierwsze użycie roweru miejskiego Elops Single Speed 500

Właściwe ciśnienie w oponach

Zalecane ciśnienie jest zawsze napisane na boku każdej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na boku opony. Ciśnienie to może się różnić w zależności od opony.

Aby sprawdzić, czy opona jest prawidłowo napompowana, wystarczy ścisnąć ją między palcami: powinna być twarda, a jednocześnie lekko uginać się pod palcami.

ENSURING YOUR TYRES ARE AT THE RIGHT PRESSURE
Jakie błotniki wybrać do tego roweru?

Zdecydownie lepiej jak nie chlapie!

WHICH MUDGUARDS ARE COMPATIBLE?
Który fotelik dla dziecka najlepiej wybrać?

Polecamy fotelik montowany do ramy

WHICH CHILD SEAT IS COMPATIBLE? 
Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Nigdy nie zostawiaj roweru luzem!

WHICH LOCK IS MOST COMPATIBLE?
Którą podpórkę wybrać?

Stawiaj rower każdej sytuacji

WHICH KICKSTAND IS COMPATIBLE? 
Jakie oświetlenie wybrać w mieście

Mam problem

Jak zmienić koło w przypadku przebicia opony

Jeśli jest to tylne koło:

- zdjąć łańcuch z osłony

- poluzować nakrętki koła

- zdejmij koło w celu wymiany opony i dętki, przy zakładaniu koła pamiętaj o ponownym naciągnięciu łańcucha pozostawiając 1cm luzu (sprawdź to pociągając za łańcuch).

Konserwacja

Raz na 15 dni - sprawdź ciśnienie w kołach

Zalecane ciśnienie wynosi 6 barów, jeśli szukasz większego komfortu, zmniejsz ciśnienie do 5 barów. Chcesz większej wydajności? Zwiększ ciśnienie do 7 barów. Pamiętaj, aby pompować opony co 2 tygodnie.

Raz na 3 miesiące - sprawdź hamulce

Klocki hamulcowe nie są wieczne. W zależności od tego, jak jedziesz, gdzie jedziesz i ile ważysz, hamulce zużywają się powoli lub szybko. Dlatego ważne jest, aby je regularnie sprawdzać i w razie potrzeby wymieniać.  Ponadto, czy hamulce są napięte?

W razie jakichkolwiek pytań polecamy wizytę w Serwisie Decathlon, gdzie technik rowerowy może wyregulować hamulce Państwa roweru miejskiego, aby upewnić się, że są one w najlepszej formie.

Sprawdź napięcie łańcucha

W przypadku poluzowania się łańcucha należy go napiąć poprzez jednoczesne dokręcenie dwóch uchwytów mocujących tylne koło, dzięki czemu koło będzie trzymało się prosto.

CITY SPEED 500 ORANGE

Instrukcja obsługi

  • Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego produktu