bike_14_pouces_vert_jaune

Ref: 8371299

ROWER 500 DINO 14" DLA DZIECI

1, 2, 3 pedałuj! Zaprojektowaliśmy ten 14-calowy rower dla dzieci w wieku od 3 do 4,5 lat, o wzroście od 90 do 105 cm, aby mogły uczyć się jeździć i pedałować tak jak duże dzieci.

Dzięki niskiemu stopniowi przejścia, ten rowerek ze stabilizatorami pozwala dziecku uczyć się we własnym tempie. Wyposażony jest w osłonę łańcucha i błotniki, aby zapobiec otarciom i zabrudzeniom.

Pierwsze użycie

Sprawdzenie wysokości siodełka i kierownicy przed pierwszą jazdą

Ważne jest, aby dostosować wysokość siodełka i kierownicy do dziecka. Ze względów bezpieczeństwa znak minimalnego wsunięcia na sztycy podsiodłowej i kierownicy nigdy nie powinien być widoczny (upewnij się, że znak ten nigdy nie jest przekroczony).

Aby sprawdzić prawidłową wysokość siodełka, siedząc na siodełku, obie stopy dziecka powinny dotykać podłoża.

Prawidłowo ustawione siodełko powinno umożliwiać dziecku łatwe wsiadanie i zsiadanie z roweru oraz zapobiegać nadmiernemu podnoszeniu się kolan podczas pedałowania.

Zapewnienie prawidłowego ustawienia hamulców

Trzymając rower 16" za kierownicę, prowadzimy go do przodu. Nacisnąć dźwignię hamulca. Po wykonaniu tej czynności tylne koło powinno zatrzymać się w miejscu.

Jeżeli zauważą Państwo, że hamulec nie działa prawidłowo, proszę spróbować następujących czynności: Przed dźwignią hamulca znajduje się pokrętło regulacyjne. Widoczne są na nim znaki "+" i "-". Przekręcenie pokrętła w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (w stronę "+") powoduje zaciśnięcie hamulca (= silniejsze hamowanie). Obrócenie pokrętła regulacyjnego w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (w stronę "-") powoduje poluzowanie hamulca (= słabsze hamowanie).

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy hamulce są prawidłowo wyregulowane.

Do jakiego ciśnienia należy napompować opony 14"?

Zalecane ciśnienie jest zawsze napisane na boku każdej opony. Zalecamy napompowanie opon do ciśnienia podanego na boku opony. Ciśnienie to może się różnić w zależności od opony.

Aby sprawdzić, czy opona jest prawidłowo napompowana, wystarczy ścisnąć ją między palcami: powinna być twarda, a jednocześnie lekko uginać się pod palcami.

Demontaż kółek bocznych

Zdejmowanie kółek bocznych w rowerze 14" jest bardzo proste!

Wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne z każdej strony roweru. Nie potrzeba żadnych narzędzi: wystarczy odkręcić pokrętło regulacyjne ręcznie, przekręcając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie zdejmij kółka boczne z każdej strony.

I gotowe!

Konserwacja roweru dziecięcego 14"

Czyszczenie i smarowanie łańcucha

Możesz użyć produktu all in one do poluzowania, czyszczenia, smarowania i ochrony łańcucha w rowerze dziecięcym (produkt dostępny w sklepach Decathlon). Jest to bardzo praktyczny produkt. Aby nasmarować łańcuch, należy obrócić go za pomocą pedału i spryskać wzdłuż jego długości.  Pozostawić do wyschnięcia.

Jak myć rower dziecięcy

Jeżeli po kilku jazdach zauważą Państwo, że rower jest brudny (błoto, deszcz, kurz itp.), należy go dobrze wyczyścić.  Jeśli jest to kurz: wystarczy wyczyścić go suchą szmatką. Jeśli błoto lub inne zabrudzenia są bardziej uporczywe, można je wyczyścić za pomocą wiadra z ciepłą wodą i gąbki (lub mokrej szmatki) z mydłem lub szamponem rowerowym. Następnie można wyczyścić zabrudzone części roweru (ramę, widelec, kierownicę, koła).

CZY WIESZ, ŻE?   Unikaj spryskiwania roweru wężem: niektóre elementy nie będą tego tolerować!   Po zakończeniu wystarczy wytrzeć rower do sucha szmatką, aby zapobiec rdzewieniu.
Przy okazji sprawdź dokręcenie zacisków i kół: czy są wystarczająco mocno dokręcone? Jeśli nie, dokręć je za pomocą klucza.

Czyszczenie chwytów w rowerze

Myć wilgotną ściereczką i mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć suchą ściereczką!

Przechowywanie roweru

Zalecamy przechowywanie roweru 14" w suchym miejscu.  Ważne jest, aby zapewnić, że pozostanie on suchy.

Mam problem

Demontaż i ponowny montaż osłony mechanizmu napędowego w celu wymiany dętki

Dlaczego warto zdjąć osłonę łańcucha z roweru? Jest to konieczne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do tylnego koła, na przykład w celu wymiany dętki.


TYLNE KOŁO:
KROK 1: Stań twarzą do prawej strony roweru. Za pomocą klucza 15 mm odkręć prawy pedał (obracając w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara).
Zrób to samo z drugiej strony: stań twarzą do lewej strony roweru i za pomocą klucza 15mm odkręć lewy pedał (obracając w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara).
KROK 2: Za pomocą płaskiego śrubokręta zdejmij pierścień gumowy znajdujący się nad osłoną łańcucha, a następnie przesuń go w górę sztycy podsiodłowej. Możesz zahaczyć go o kołnierz obejmy podsiodłowej, aby zapobiec jego zsunięciu.
Następnie usuń drugi pierścień znajdujący się pod osłoną łańcucha.
KROK 3: Odkręć nakrętkę osłony łańcucha (umieszczoną na osi tylnego koła) za pomocą klucza 15mm, po każdej stronie koła.
Następnie zdejmij płaską podkładkę. Postaraj się ustawić korbę przodem do kierunku jazdy (patrz zdjęcie), aby mieć łatwiejszy dostęp do osłony łańcucha. Następnie można zdjąć osłonę łańcucha. Aby to zrobić, chwyć za tylną część osłony łańcucha i zdejmij ją całkowicie.   To samo zrób z drugiej strony.
KROK 4: Odkręć nakrętkę koła za pomocą klucza 14mm. Następnie zdejmij nakrętkę i podkładkę rowkową (podkładka rowkowa ma rowki na górze).
KROK 5: Przesuń tylne koło do przodu, aby poluzować łańcuch. Następnie zdejmij łańcuch. Zdejmij koło z jego pozycji pociągając je do tyłu. (pamiętaj, że pozostaje ono przymocowane do roweru poprzez hamulec bębnowy). Zdjąć płaską podkładkę z prawej strony.
OPONA I DĘTKA SĄ TERAZ DOSTĘPNE!
Teraz mogą Państwo wymienić oponę lub naprawić przebitą dętkę.

CHILDREN'S BIKE - B'TWIN Kids - 14" 500 Dino