B'ORIGINAL 900

Ref: 8522088

B'ORIGINAL 900 ROWER HYBRYDOWY

2020

Podziwiaj okoliczne krajobrazy w komfortowych warunkach na tym rowerze hybrydowym przeznaczonym do długich weekendowych przejażdżek.

Ciesz się spokojnymi przejażdżkami na rowerze B'Original 900. Posiada on w pełni amortyzowaną ramę i żelowe siodełko, dzięki czemu jest bardzo wygodny zarówno na drogach, jak i na szlakach.

Pierwsze użycie

Właściwe ciśnienie w oponach

Zalecane ciśnienie w oponach wynosi od 3,5 bara (komfort) do 4,5 bara (osiągi). Pompka nożna z manometrem ułatwia sprawdzenie ciśnienia podczas pompowania opon. Jeśli go nie masz, sprawdź ciśnienie w oponach, ściskając je między dwoma palcami. Opona powinna być twarda, a jednocześnie lekko się poddawać po naciśnięciu. Im twardsza opona, tym szybsza i lżejsza jazda, ale tym bardziej odczujesz nierówności na drodze. Z drugiej strony, jazda z niedopompowanymi oponami grozi uszkodzeniem felg i zwiększa ryzyko przebicia opony.

WAŻNE:
Napompowanie opon do co najmniej 3,5 bara zapewnia lepszą odporność na przebicie i dobrą równowagę między komfortem a osiągami.

Zalecamy ponowne pompowanie opon co miesiąc.

First use
Regulacja klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe z czasem ulegają zużyciu i należy je okresowo wymieniać.   Kliknij poniższy film, aby uzyskać instrukcje dotyczące regulacji hamulców roweru lub wymiany klocków hamulcowych.

Mam problem

Hamulce nie działają z odpowiednią siłą

Na jakość hamowania ma wpływ szereg czynników. Słaba jakość hamowania może objawiać się hałasem podczas hamowania lub wyczuwalnym luzem lub miękkością dźwigni hamulca podczas wciskania.

Aby rozwiązać ten problem, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
1- Sprawdź orientację klocków hamulcowych. Powinny one być zgodne z kształtem felgi bez dotykania opony i idealnie powinny znajdować się w odległości 1 mm od koła z dodatkowym 0,5 mm przesunięciem z tyłu klocka (ma to na celu zapewnienie, że klocki nie są dokładnie równoległe do koła, co mogłoby powodować hałas).
2- Regulacja hamulców
3- Jeśli klocki hamulcowe są zużyte, należy je wymienić. Klocki hamulcowe mogą wymagać częstszej lub rzadszej wymiany, w zależności od częstotliwości jazdy. Klocki hamulcowe mają rowki, które zapewniają odpływ wody. Jeśli nie ma już tych rowków lub są one wyraźnie zużyte, czas wymienić klocki hamulcowe!
W tym celu należy przejść do sekcji "Podstawowe naprawy" i postępować zgodnie z poradnikiem "Wymiana klocków hamulcowych".

Biegi nie zmieniają się prawidłowo

Jeśli Twoje biegi nie zmieniają się prawidłowo, może to wynikać z kilku czynników:

1- Czy korzystaliście Państwo z pierwszego darmowego przeglądu? Przy zakupie roweru w firmie Decathlon, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po zakupie, otrzymują Państwo bezpłatny przegląd, które obejmuje m.in. regulację przerzutek. Serdecznie zapraszamy!
2- Linka przerzutkowa lub pancerz jest zużyta lub stara. Jeśli jest uszkodzona, należy wymienić linkę i/lub pancerz.
3- Sama przerzutka wymaga regulacji. Do regulacji przerzutki użyj górnych (L) i dolnych (H) śrub granicznych, szczególnie jeśli łańcuch ma tendencję do spadania poza zakres zebatek.

Jeśli te regulacje nie rozwiążą problemu, odwiedź lokalny Serwis Decathlon, aby uzyskać bardziej szczegółową diagnostykę.

B'ORIGINAL 900 FULL SUSPENSION HYBRID BIKE

Instrukcja obsługi

  • INSTRUCTION MANUAL

    Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego produktu